Déšť. Posledních 11 let nám počasí při pořádání Brandýsa přálo, naposledy nám na závod pršelo v roce 2013. Ale letošní ročník vyložené lilo. Snad i to zapříčinilo, že na startu běhu na 6 km stanuly jen 2 běžkyně, obě reprezentantky našeho oddílu. Viktorie Olšovská si doběhla pro vítězství v krásném čase 24:38, na druhém místě skončila Anna Kautská, která se pro závod rozhodla 5 min před startem a odměnou jí byl čas 34:57. Z mužů se ke startu nikdo neodhodlal, a tak se v parku Arborka už „jen“ chodilo. Nejprve nastoupilo žactvo na závod na 1 km, vítězným žákem je už v podstatě náš zkušený chodec Šimon Dobeš, v kategorii žákyň jsme mohli vidět vítězný výkon velmi talentované Noemi Majak z AK Kadaň a velmi dobře se ke své trati postavila Majda Kautská, která zlákala k závodu Nelču Šárovou, takže AC Praha 1890 měla na stupních vítězů dvojité zastoupení.
V krátké pauze mezi „velkým deštěm a ještě větším deštěm“ proběhl závod mužů a žen na 5 km. Na start se postavilo 22 mužů, 25 žen, 1 závodník v kategorii juniorů a 1 závodnice v kategorii juniorek. Vítězem mezi muži se s výkonem 21:16 stal Albert Kukla z VSK Univerzita Brno a mezi ženami zvítězila Jana Zikmundová z AC Turnov v čase 27:45.
V pravé poledne se na svou trať vydali chodci a chodkyně na 10 km, chvíli po jejich startu dorazila i avizovaná průtrž mračen. Trať nejrychleji zvládl Martin Nedvídek z AC Rumburk a to v čase 45:51 a mezi ženami si nejdříve sucha mohla užívat Alžběta Franklová z SK Jeseniova, která trať zvládla v čase 51:06.
Obdiv si zaslouží nejen všech 24 mužů a 9 žen, ale i všichni rozhodčí a hlavně technická četa, která si deště užila opravdu vydatnými doušky.

Podrobné výsledky najdete zde:

První fotogalerie zde:

https://www.rajce.idnes.cz/lusatianracewalking/album/satalice-1-6-2024

Další fotogalerie je fázi příprav

Související příspěvky