Mladší žactvo na 5. místě ve 2. kole MPD

Ve 2. kole MPD mladšího žactva se nám velmi dařilo. Závody se konaly 29.4.2024 na Strahově, kde startovalo 17 atletů – 13 děvčat a 4 chlapci, tím jsme mohli postavit dvě smíšené štafety. Štafety byly na začátku časového pořadí. Obě naše štafety doběhly a vybojovaly první body,ale přesto musíme hodně zlepšit předávky. Ta rychlejší štafeta ve složení: Terka Hersanová – Vašek Pískač – Šíma Dobeš a Marcelka Kottnauerová, byla 13. časem 36.99, 18. skončila štafeta: Domča Burget-Bára Ptáčková-Matěj Jandera-Bětka Borovičková – 38.65, boduje se do 24. místa.

Pak už se rozeběhly jednotlivé disciplíny a mnohé nám udělaly velikou radost. Výborně začal Šíma Dobeš v běhu na 800 m, kdy v novém osobáku 2:52,82 vyhrál 1. běh a celkově skončil na krásném 4. místě. K tomu přidal 10. místo v krikeťáku- 30,82, celkem 36 bodů, maximum je 48 bodů a je druhý nejvíce bodovaný z našich závodníků. Nejvíce bodů získala naše nejmenší závodnice Klárka Ježková – 41. bodů, ta také běžela 800 m a výborným závěrem, to samé předvedl Šíma, vyhrála svůj běh a přidala další pěkný čas 2:52,22, celkově 6. místo a v krikeťáku skončila na 3. místě /nejlepší umístění z našich/za výkon 30.06. Dvojboj 800 m a hod míčkem byl náš nejúspěšnější, protože ještě Marcelka Kottnauerová přidala 7. místo v krikeťáku, taky osobák 26.30 a ten přidala i na 800 m za 8. místo – 2:54,73. Vybojovala 35 bodů a patří ji 3. místo v bodování. K bodovanému 2. místu Šímy se přidávají děvčata Bětka Borovičková a Monča Forejtová, obě získaly ve svých dvojbojích 36. bodů. Bětka závodila ve dvojboji 60 m a výška, kde opět padaly osobáky, na 60 m 9.20 – 6. místo a ve výšce 8. místo za výkon 1.18. Monča byla 2 x 7. ve dvojboji 150 m a koule, kde čas 23.32 je jejím novým osobáčkem. Ve výšce musím ještě pochválit Domču Burgeta, protože s výškou neměl žádné zkušenosti a přesto dokázal skočit 1.13, jen tak dál. Dálka se velmi povedla Haničce Hubík, doskočila na 3.76 m a bylo z toho 7. místo.

Další body získali: Hanička Hubík, Kája Řeřuchová, Terka Hersanová, Barča Ptáčková, Majda Štefková, Domča Burget, Vašek Pískač, Matěj Jandera. K bodům ještě přidávám informaci, že se sice boduje do 24. místa, ale pokud z jednoho oddílu startuje více, jak 2 závodnice a 2 závodníci, bodují ti první dva nejlepší z oddílu.

kolo se koná 29.5.2024 na našem hřišti, pevně věřím, že bude velká závodní i fandovská účast a my si povedeme zase velmi dobře.