Dne 7. září se na stadionu Kotlářky uskutečnilo Finále B přeboru Prahy družstev starších žáků a starších žákyň. Z důvodu velké marodky se závodu zúčastnili pouze 2 žáci a 4 žákyně.

Družstvo žáků reprezentovali Zdeněk Zeman a Oldřich Borovička. Letošní opory družstva se předvedly v dobrém světle i během finále. Jako první se představil Zdeněk Zeman v kouli. I přes nepříliš povedené první dva pokusy dokázal ve třetí sérii poslat kouli přes 9,5 metru a v klidu postoupil do finále. Další zlepšení přišlo v poslední sérii, kdy přidal další decimetry, k již tak výbornému výkonu. Výsledný pokus měřil 10,29 m a stačil na 3. místo a zisk 10 bodů. Druhou Zdeňkovou disciplínou byl hod oštěpem. Ani v této disciplíně se neztratil, když překonal 20metrovou hranici a získal 1 bod. Druhým zástupcem žáků byl Oldřich Borovička. Papírový favorit v běhu na 60 m zaspal na startu a ztrátu již nedokázal dohnat. Finální čas 7,99 nepatří mezi nejlepší výkon sezóny, ale i tak Olda v konkurenci obstál a získal 9 bodů. Krátce po doběhu prvního sprintu čekal Oldu závod na 150 m. Čas 19,46 stačil v celkovém startovním poli na dělené 5. místo a zisk 7,5 bodů. V celkovém pořadí žáci obsadili 12. místo se ziskem 27,5 bodů.

Družstvo žákyň reprezentovaly Nela Nováková, Tereza Spurná, Jana Matějková a Frances Hubik Joy. Jako první se nad překážkami představila Nela Nováková. I přes svalové zranění závod dokončila a s časem 21,12 těsně zaostala za osobní rekordem. Za tento výkon získala 3 body. Do běhu na 60 m již nenastoupila. Na této trati ji zastoupily Jana Matějková a Frances Joy Hubik. Obě závodnice předvedly bojovný výkon. V konkurenci ostatních závodnic bohužel z toho body nebyly. Jana se společně s Terezou Spurnou představila také na druhé sprinterské trati, 150 m. I přes Jany výkon na hranici osobního rekordu a Terky osobním rekordu se nepodařilo ani v této disciplíně dosáhnout na body. V nekonečné soutěži dálkařek se představily Fany a Terka. Na závěr dne předvedly solidní výkony, které stačily pouze na umístění ve třetí desítce. V celkovém pořadí žákyně obsadily 13. místo se ziskem 3 bodů.

Na závěr bych chtěl poděkovat všem účasníkům všech 4 kol. S malým množstvím závodníků jsme se nemohli srovnávat s početně většími týmy, ale i tak jsme se neztratili.

Jan Janovský

Celkové bodové zisky:

Oldřich Borovička – 69,5 bodů

Zdeněk Zeman – 41 bodů

Filip Grochál – 13 bodů

Šimon Chromík – 6 bodů

Anna Znojilová – 21,5 bodů

Karolína Vavrušková – 15,5 bodů

Nela Nováková – 10,5 bodů

Jana Matějková – 1,75 bodů

Tereza Spurná – 0,75 bodů

Související příspěvky