10. ročník Pražské chodecké hodinovky

Rok se s rokem sešel a nám už zbývá jen několik málo hodin do startu jubilejního 10. ročníku Pražské chodecké hodinovky. Po měsících příprav na našem libeňském stadionu přivítáme závodníky doslova z celého světa. Jsme rádi, že se na startu v kategorii žen opět setkáme s Liudmylou Olianovskou, která při svém loňském vítězství vytvořila traťový rekord, její výkon 13 260m je opravdovou výzvou. A tuto výzvu přijala česká ženská špička v čele s Terezou Ďurdiakovou. Když se podíváme na seznam přihlášených https://www.sportt.cz/races/all/startlist/1290 mezi mužskými jmény si jistě všimneme jmen Jaromír Morávek, Rosťa Kolář či Martin Nedvídek. A otázkou je, zda tito naši vynikající chodci vylepší své loňské výkony https://www.smolachuze.cz/index.php/cs/prazska-hodinovka/vysledky-pchh. Účast zahraničních závodníků jako je Biré-Heslouis Maële, Norbert Toth či Steffen Borsch , kterého opět rádi po roce uvidíme na našem stadionu, slibuje zajímavé porovnání sil těchto a mnoha dalších na startu. Prostě Pepa Smola jako vedoucí projektu a člověk, který pro českou chůzi žije i dýchá, dokázal na start přilákat mnoho skvělých závodníků. A nejen jich, ale i mezinárodních rozhodčích a tak k nám zavítá Frederico Bianchi a Ján Záhončík, který s našimi českými rozhodčími pod taktovkou Fandy Zouhara vytvoří skvělý tým.
Mě jako trenérku dětí těší vysoká účast v mladších kategoriích, kdyby to tak bylo na všech chodeckých podnicích, vůbec bych o budoucnost české sportovní chůze neměla strach. A opravdu hezké je, že i mladší kategorie má mezinárodní zastoupení.
Budeme rádi, když přijdete podpořit všechny závodníky a podaří se nám vytvořit skvělou atmosféru. První chodci stanou na startu v 10 hodin.
Kdo by si čas nenašel, ale chtěl by něco z atmosféry začít, může sledovat živý přenos https://youtu.be/DrGWDfh8IeU.

Těšíme se
Katka Kautská

Související příspěvky