Vojta, Linda a Michal si odnesli prvenství z Finále D družstev mladšího žactva

Poslední závody družstva mladšího žactva se odehrály 22.9.2023 v domácím prostředí. Ve Finále D startovalo celkem 17 družstev – dost velká porce, a my jsme to zvládli velmi dobře nejen závodně, ale i pořadatelsky.

Účast našeho družstva byla skvělá, i když byl pátek, startovala 20 atletů a atletek, z možných 24. Tímto děkuji hlavně rodičům, že svoje děti podpořili v účasti na tomto důležitém Finále.

Atmosféra byla vynikajíci, jak po stránce závodní tak fandovské. Z Finále D jsme se odnesli 3 PRVENSTVÍ. Vojta Konopásek, náš nejlepší závodník, zvítězil ve své nejoblíbenější disciplíně- výšce v novém osobním rekordu 136 cm, a dále si doběhl pro 2. místo na 150 m, také v osobáku 23.02 a ještě si odnesl jedno prvenství v bodování pro AC Prahu získal 24 b. Další prvenství získala Linda Maštalířová také ve výšce výkonem 120 cm a pro osobák si zaběhla v běhu na 60 m – 9.18 a bylo z toho 6. místo. Bodově to bylo 18.33 b, o body se dělila na výšce, kde další 2 závodnice skočily shodnou výšku – místo 13 b., to bylo 11,33. Ve vrhu kouli zazářil Míša Gondek, kdy k 1.místu přidal velmi pěkný osobák 9.69 a časem 9.67 – další osobák a 8. místu ve sprintu na 60 m a zároveň 18 b. do tabulky družstev. O bod méně a to 17 b., získal náš výborný běžec Martin Kadlec, kdy časem 2:49,48 dosáhl na 3. místo a v kriketu dohodil na místo 6., v letošním nejlepším výkonu 38.78 m. Měli jsme i 4. místo, zásluhou Páti Nemčekové v kriketu a padl i nový osobáček 35.88 m. Další body přidala na překážkách, kde byla 8., časem 12.81.

Další body a umístění do 12. místa přidali : Vítek Hladina 8 b., Katka Beerová 7,5 b., Anetka Hladůvková 5 b., Barča Jankotová 4 b., Monča Forejtová 3 b., Šíma Dobeš 3 b., Cihelková Anička 2 b., a Marcelka Kottnauerová 1 b. Bodovalo 14 atletů a atletek a jako družstvo jsme skončili na 5. místě o pouhý 1 bod za místem 4. V tomto závodě padlo hodně osobních rekordů.

Všem závodníkům děkujeme za vzornou reprezentaci oddílu a za krásné sportovní odpoledne na našem hřišti.