Libeňská veteraniáda 2024

V sobotu 20. dubna proběhlo na tartanu našeho klubu již 27. setkání atletických veteránů. Letošní zahajovačky byly výjimečné nejen krajně nepříznivým počasím, ale také extrémním zápalem všech sportujících. Soutěžilo celkem 36 závodníků s 81 starty v 9 disciplínách. 

Na půdě našeho malého klubu se ale zrodilo obrovské překvapení ve formě překonaného světového rekordu v hodu oštěpem žen. Vanda Srbová (70) se tak svým výkonem 32,69 m postarala o senzaci, která se v historii České republiky neopakuje často. Na našem stadionu se tak stalo poprvé v historii. Její výkon je dokladem nezlomného nadšení členů českých atletických klubů sportujících do nejvyššího věku.

A kvůli ohlasu na tento světový rekord jsme nedopatřením nezveřejnili další dva české rekordy: Nový rekord na 150 m zaběhla Ivana Jíchová a dosavadní rekord na 600 m překonal Jaroslav Hejzlar.

Závody proběhly v tradičně komorním prostředí s netradičně deštivým počasím. Přesto byly pro některé sportovce odměnou a pro všechny přínosem: Ne vždy se musí všechno podařit a někdy se to podaří, i když to vůbec nečekáme. V závěru celého odpoledne bylo vše patřičně zhodnoceno při příjemném společenském posezení s malým občerstvením.

Věříme, že sportovců po zenitu bude dále přibývat. Těšíme se na mladé veterány, kteří již nalézají cestu na tato sportovní setkání. A veteránská klání nejsou uzavřena ani mladším. Mohou si s námi zazávodit při srpnové Libeňské skokanské a záříjové běžecké veteraniádě.

Velký dík patří také všem sponzorům, technickým a administrativním silám včetně členů vedení oddílu. Bez jejich podpory a pomoci by bylo konání akce ohroženo. (jc)

výsledky

fotky od Jany Zemanové

Související příspěvky