Družstvo mladšího žactva v MPD skončilo ve skupině A na pěkném 5. místě

Mladší žactvo má za sebou základní kola MPD. Semifinále a finále nás čeká po prázdninách v září 2024. Poslední kolo proběhlo na stadionu FTVS 5.6. a týden předtím t.j. 29.5. se konalo 3. kolo u nás na domácí půdě.

Doma se nám dařilo opravdu výborně, jednak se nás sešlo 22, jen 2 chyběli do plného počtu z důvodu nemoci. Děvčata předvedla vynikající jízdu atletickými disciplínami. V tomto kole skončily na vynikajícím 2. místě a chlapci přidali 5. místo a nakonec z toho bylo po sečtení 4. místo v tabulce. Tímto výborným výsledkem jsme se po třech kolech posunuli na místo 5., které jsme si již udrželi i po skončení 4. kola.

A teď se vrátím k jednotlivým výsledkům na našem stadionu 29.5.2024. Nejvíce bodů získaly Bětka Borovičková a Monča Forejtová. Ve vrhu koulí obsadila Bětka pěkné 3.místo v osobním rekordu 7.47 a k tomu přidala další osobák a 6. místo v běhu na 150 m 23.25. Monče vyšla parádně výška s osobákem 1.24 – 5.místo a pro 4. místo si doběhla na 60 m 9.39 a další osobák. 3. místo v počtu bodů získala teprve 11letá Lucka Poláčková, vynikající posila do družstva, byl to její první start za mladší žactvo. Své body získala ve dvojboji 800 m a krikeťáku. Z chlapců nejvíce bodoval Ondra Havel 36 bodů za dvojboj 60 m př. a dálku.

V počtu 17 děvčat a chlapců jsme 5.6. na stadionu ve Vokovicích vybojovali 5. místo a toto pořadí nám zůstalo i v celkové tabulce. S tímto výsledkem jsem velmi spokojeni a děkujeme všem našim atletům, kteří nastoupili do závodů a vybojovali toto umístění. Ve Vokovicích byla nejvíce bodovanou závodnicí Andrea Škutinová 46 bodů /maximum je 48 b./, opět výborný dvojboj 800 m a kriket. V obou disciplínách skončila druhá, musím hlavně vyzvednout její bojovnost v běhu na 800 m, kde svojí soupeřku stahovala každým krokem, být cíl o 20 m dál, tak by to bylo prvenství. Čas 2:55,06 a kriket 31,16. Ondra Havel bodoval z chlapců nejvíce a opět 36 b., 2. místo v bodování a musím moc pochválit jeho výkon z výšky 1.23m – 5. místo. 34 b., získala a 3. místo v bodování patřilo všestranné Bětce Borovičkové za dvojboj 60 m překážek a dálku, kdy si právě ve skoku dalekém doskočila pro nový osobák 3.87 a 5. místo v této disciplíně. Stejný počet bodů vybojoval Vašek Pískač ve dvojboji 150 m a vrh koulí. V hodu kriketovým míčkem máme ještě jedno velmi pěkné umístění, kdyby se udělovali medaile – což v této soutěži není, tak by ji na krk pověsili Františce Kubalíkové za 3. místo.

Děkujeme všem za velmi pěkné závodní dny, kdy jsme se od závodu k závodu neustále zlepšovali a budeme se těším soutěž družstev na podzim.