Za velmi pěkného počasí jsme se v neděli 26.3. sešli v lesoparku Máchalka na tradičním závodě. Letos se konal již 33. ročník. V dopoledních hodinách celý program závodů zahájily ženy, které se nelekly brzkého startu ani náročné trasy 4 km. Zde převažovaly barvy AC, ale v dalších závodech se objevovaly i barvy jiných klubů. Spolu s nimi vyběhla i dvojice dorostenců. U žen vyhrála Terka Janečková před Verčou Hanušovou a Petrou Jankotovou. U dorostenců si to mezi sebou rozdali závodníci ŠAK Novoborská, Vojta Tomeček a Marek Hradec. Na ženy a dorostence hned navázala skupina mužů, kde se potkalo mládí se zkušeností. V kategorii mužů zvítězil věkem ještě junior Ondra Kohl před Jáchymem Rysem, v kategorii veteránů Pavel Šára, všichni hájili barvy AC.

Za velmi svižného tempa se pokračovalo k nejpočetnějšímu a nejatraktivnějšímu bodu celých závodů. Rodinná štafeta. V tomto běhu si to mezi sebou rozdávají dvoučlenné štafety, kdy každý běží okruh o délce 500 metrů. Spousta mladších závodníků se v tomto běhu rozběhalo, aby mohli poté nastoupit ve svých kategoriích. Ve štafetách zvítězil Bořík Rezek se svou sestrou Táňou, na pomyslné stupně vítězů je doprovodila Bára Jankotová s tatínkem a Nela Nováková taktéž s tatínkem.

Opět úřadovaly barvy AC. Na štafety navázalo starší žactvo s vítězi Adrianem Hromkem (ŠSK Újezd nad Lesy) a Aničkou Znojilovou (AC Praha 1890). Kategorie mladšího žactva byla nejvíce obsazenou individuální kategorií. Triumfoval Martin Kadlec před Vojtou Konopáskem a Boříkem Rezkem. V dívkách první místo obsadila Alexandra Tluková (ŠAK Novoborská) před Barčou Jankotovou (AC Praha 1890) a Ninou Čermákovou (ŠAK Novoborská).

Přípravka byla rozdělena na mladší a starší. V té starší u chlapců se na prvním místě umístil Jiří Janoušek (Olymp Praha) před Šimonem Šímou (Dukla Praha) a Matějem Krátkým (ŠAK Novoborská). U dívek vyhrála Vilma Zeizingerová (SK Míle) před Gabrielou Šerákovou (Atletika Líbeznice) a Klárkou Jankotovou. V mladší přípravce to byl boj o první místo do posledních metrů, který nakonec pro sebe rozhodl Mikuláš Burget před Tomem Linhartem (oba AC Praha 1890) a Štěpánem Janouškem (PSK Olymp Praha). Celé závodní dopoledne vyvrcholilo závodem mladší přípravky dívek, kdy si s přehledem pro vítězství doběhla Eliška Vojtěchovská (SK Míle) před Martou Dziegielewskou (Atletika Človíček) a Nelčou Šárovou (AC Praha 1890).

Všem moc děkujeme za účast a rádi vás uvidíme i na dalších závodech, například v dohledné době Praha – Brandýs.