Tradiční běh Máchalkou se letos konal, po vzoru loňského roku, trochu netradičně na podzim. Nečekanou novinkou byl také spadlý strom přes cestu, který tak z letošního běhu Máchalkou udělal terénní závod se vším všudy. Žádné okolnosti však závodníky neodradily, a tak se 18. září sešla na startu banda běžeckých nadšenců.

Počasí nám přálo, a i výkony byly parádní. Minipřípravku holek ovládla Maya Kottnauerová, záda jí kryla Anna Šrubařová a trojici nejlepších uzavírala Klára Jankotová. Vítězem minipřípravky se u kluků stal Šimon Dobeš, stříbro si odnesl Antonín Holík a bronz patřil Timovi Kautskému.

U přípravky holek doslova platilo, že kdo se zúčastní, vyhrává. Z trojice děvčat, která se postavila na start, doběhla první Marcela Kottnauerová, druhé místo patřilo Monče Forejtové a bronzovou příčku obsadila Bára Ptáčková.

Někdy se také říká, že každý nejvíc soupeří sám se sebou. Tomuto rčení dá určitě za pravdu i Tobiáš Kautský, který se ve své kategorii přípravky kluků postavil na start jako jediný, a se skvělým výkonem mu tak patří zasloužené první místo.

Mladší žákyně si to také rozdaly ve třech. Oddílový souboj vyhrála Barča Jankotová, druhé místo získala Béata Šperková a s úsměvem na tváři za holkami doběhla Áňa Kautská.

Mladší žáci za sebe letos vyslali pouze jednoho zástupce, a tím byl Filip Grochál. Gratulujeme k vítězství. Jiná nebyla ani situace u starších žáků: jediným závodníkem této kategorie byl Filip Forejt, který se tratě zmocnil s nevídanou lehkostí a směle si tak doběhl pro vítězství.

Kategorii dorostenek ovládla nová běžecká posila Kája Plchová, která se tratí prohnala jako vítr. U dorostenců si to mezi sebou rozdali sprinterská jednička, Péťa Vajsochr a běžecká špička Ondra Kohl. Péťovi patří krásné druhé místo a Ondrovi, který si zaběhl Máchalku v podstatě jako rozklus před Běchovicemi, patří vítězství.

Mezi ženami zvítězila se skoro dvouminutovým náskokem Verča Hanušová, na druhém místě doběhla Markéta Holíková a v těsném závěsu za ní, na třetím místě, Petra Jankotová. Nejenže maminky přišly podpořit své děti, ale také si sami zazávodily. Tak to má být – moc gratulujeme!

Závod Mužů ovládl Roman Jankot, pro stříbro si doběh Radovan Kautský a bronz obdržel Tomáš Šmíd. Když běhá celá rodina – a když běhá ráda – je to radost. A ještě větší radost to je, když běží spolu…Třeba při štafetě. Ani na tu jsme letos nezapomněli, rodinné štafety na trati 500 + 500 m se zúčastnilo 12 týmů.

Zlato si odnesla Barča Jankotová s taťkou, Tobiáš Kautský s taťkou vybojovali stříbro a Marcela Kottnauerová s taťkou získali bronz.

A vidět úsměvy na tvářích vás všech – to bylo pro nás největší vítězství. Všem zúčastněným moc gratulujeme a zopakujeme si to třeba za rok, anebo už na jaře…

Související příspěvky