Závod (pod názvem) PRAHA-BRANDÝS

Po roční odmlce se oddíl AC Praha 1890 pokusil znovu navázat na stoletou tradici konání závodu Praha – Brandýs.

Letošní ročník probíhal v překotném tempu a zároveň se nad námi vznášel pocit marnosti z toho, že nám stejně závod z hygienických důvodů zruší. Naštěstí podzim se ukázal epidemiologicky příznivější a tak v rychlém sledu přišel nápad na pořádání, hledání co nejméně složité přípravy, trati, shánění cen, rozhodčích, až po zázemí pro závodníky a objednávky na pěkné říjnové počasí. Kdo někdy organizoval nějakou akci ví, že to není nic jednoduchého.

Při organizaci závodu nám hodně pomohla obrovská vstřícnost a podpora zástupců městské části Praha- Satalice a Komunitního centra v Satalicích, které poskytlo zázemí.

Jak hodnotit závod a celou akci? Bylo mnoho různých názorů. Negativní možná převládaly: není to Praha- Brandýs, ano není. Špatný termín, možná. Špatná trať-kolotoč,vítr atd. Určitě se jimi budeme zabývat a hledat možnosti zlepšení. Ale našly se i pozitivní reakce, a někteří závodníci vidí v této akci možnou budoucnost.

Pro mě byla velkým zklamáním malá účast zástupců pořádajícího oddílu AC Praha 1890 a to v mládežnických a žákovských kategorií. Mezi argumenty opět následovalo (špatný termín, nehodící se do koncepce přípravy, propozice na poslední chvíli apod.)

Co závěrem? Obrovské poděkování zástupcům Satalic a to hlavně místostarostce paní Ing. Leoně Táborské a vedoucí komunitního centra paní Elišce Portužákové. Dále všem co se na akci podíleli jako rozhodčí, spojky, zapisovatel , vyhlašovatel výsledků a i předávající cen. Dále chci poděkovat i panu Pepovi Smolovi, který pomohl oslovit závodníky v chůzi.

Všem moc děkujeme za účast a příští rok snad na dalším ročníku závodu pod názvem:

PRAHA-BRANDÝS

foto TB, foto

Související příspěvky