Úspěšná reprezentace AC PRAHY 1890 na MČR

O víkendu 15.6. – 16.6. 2024 se v Ostravě konalo Mistrovství České republiky v kategorie juniorská a dorostenecká . Na tomto mistrovství padlo několik národních rekordů, rekordů mistrovství a velké množství osobních rekordů. I náš oddíl měl zde své zástupce juniorku Veroniku Smolíkovou 10 000 m. chůze a juniora Ondřeje Kohla 3000 m. př. Oba dva naši závodníci navázali na úspěšná vystoupení v minulém i v letošním roce a vylepšili si svá osobní maxima.

Veronika Smolíková – 10 000m chůze 61: 10,23 5. místo

Do závodu bylo vybráno, v současné době tabulkově, 5 nejlepších juniorek na trati 10 000m a 10 km. Veronika se do 5 km držela se čtvrtou závodnicí a mezičasy ukazovaly na čas pod 1 hod. Od 7 km se začalo projevovat tréninkové manko a bylo jasné, že hodinu nepokoří. I přesto byl ve hře boj s časem k vytvoření osobáku. To se podařilo a Veronika zakončila své účinkování v juniorské kategorii vylepšeným osobním rekordem na 10 000 m. o více jak 3 min.

Ondra Kohl- 3 000 m př.- 10 : 05,49 8.místo

Letos se Ondrovi na MČR daří. V Ostravě navázal na vynikající 4. místo na MČR v běhu na 10 000 m. Po poměrně rychlém začátku se Ondra usadil ve druhé skupině závodníků. V polovině závodu zvýšil aktivitu a zkoušel utrhnout se soupeři a dotáhnout se na 6. závodníka. Ovšem síly ubývaly a přechod překážek ztrácel na kvalitě. Ve finiši těsně podlehl i závodníkovi, který se za ním jenom ,,vozil¨, a skončil na skvělém 8. místě.

Oběma závodníkům gratulujeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci. Zároveň přejeme hodně zdaru v příštím roce, kdy na Veroniku čeká maturita a Ondu, který maturitu úspěšně zvládl, studium na pana doktora. Konečně se situace obrátí a on se bude starat o trenéra.

Dalším vrcholem sezóny 2024 bylo Mistrovství ČR mužů a žen ve Zlíně. Na tomto domácím vrcholu sezóny, měla AC Praha 1890 jedinou zástupkyni, ale ve dvou disciplínách.

Vladimíra Sacherová – 1.den 3000m př. – 11 : 03,84 6. místo

V letošním roce si vyzkoušela dvěma starty tuto hezkou, ale náročnou disciplínu. Letošnímu ročníku, mistrovství ve Zlíně, vládlo velké vedro a (pravděpodobně neprokázaná chyba pořadatele) postavila před závodnice těžký závod. Všechny zaslouží uznání ,jak se s výzvou vypořádaly a i naše reprezentantka.

2. den, Vladimíra Sacherová 1500m 4:36,87 9. místo

Opět velké vedro a závod se nevyvíjel podle představ. Až na první dvě závodnice, nikdo nehýřil velkou aktivitou a rychlostně vybavené závodnice čekaly na svoji šanci v závěrečném spurtu. Vlaďka byla uzavřena ve středu pole a neuměla si s takovou situací poradit. Přesto s 9. místem v cíli může být spokojena, i když převládal pocit, že to mohlo být lepší.

Za oddíl AC Praha 1890 děkuje za skvělou reprezentaci F. Zouhar st.