Před týdnem vločky, tentokrát běžci

Když už jsme všichni vyhlíželi svátky jara, počasí se zbláznilo, ochladilo a dokonce začalo i sněžit. A za týden Máchalka! Naštěstí, přišly sliby meteorologů a ty skýtaly nadějné vyhlídky do budoucna. A ono to kupodivu vyšlo. Stačil týden a na Máchalce se místo vloček proháněli běžci.

Rána jsou ještě chladnější, sluníčko je opatrnější a přesně tak vypadala i účast. Dorostenka jedna, naše skvěle běžící Maruška Hochmanová, dorostenci tři, ženy už vytvořily skupinku (ale nutno podotknout, že ženy i veteránky startují ve společné kategorii). Zde děkujeme za reprezentaci trojlístku žen Lence Křížové, Báře Bačové a Terce Klimešové. Junioři bohužel nedorazili. Mužů i veteránů bylo průměrně, za to výkon vítěze Jaroslava Doubka byl nadprůměrný (vynikající čas 15:48). I naši reprezentanti podali vynikající výkony (děkujeme za reprezentaci Petru Havelkovi, Pavlu Šárovi, Jirkovi Vladykovi, Kamilu Vrátnému a Honzovi Křížovi v kategorii veteránů a Petru Touškovi, Tonymu Bačovi a Tomáši Šmídovi v kategorii mužů). A stejně tak, jako během dopoledne stoupala teplota, stoupal na svahu i počet závodníků, zejména dětské kategorie. A tak po doběhu mužů odstartovala nejpočetněji obsazená disciplína, rodinná štafeta. Na startu se sešlo 27 závodníků a jejich rodičů, rodiče i děti běželi jak o život, i když tahle disciplína není o umístění ani rekordech, ale o společné radosti.

Štafeta nám tradičně ukončila dospěláckou část závodu a mohli jsme se pustit do několika startů čistě dětské kategorie. Starší žákyně se tento rok na start neodvážily a našli se pouze dva odvážní chlapci této kategorie, vítězem a dva velké okruhy nejlépe zaběhl Karel Král, na druhém místě se umístil náš Ondra Lachman, i jemu za reprezentaci oddílu děkujeme. Mladší žáci startovali v počtu čtyř a ona bramborová medaile vyšla na našeho Huberta Hejduka, díky Huberte. V početnějším poli mladších žákyň doběhla na druhém místě Veronika Hanušová, která se opravdu vydala ze všech sil. Kategorie přípravky byla rozdělena na mladší minipřípravku a starší přípravku. I tak se děti na startu téměř mačkaly. Děkujeme Vojtovi Ptáčkovi, Martinu Lachmanovi, Aničce Vostárkové, Káje Hruškové, Terce Bulvasové, Aničce Hochmanové, Marku Hruškovi, Danu Vrátnému, Marku Bulvasovi, Kristínce Havelkové, Majdě Beranové a Aničce Kautské za to, jak skvěle běželi.

Děkujeme i sobě, dobrovolníkům z řad oddílu, že jsme vše tak pěkně zvládli a bez větších potíží uspořádali 25. ročník.

Katka Zouharová

Související příspěvky