Libeňská skokanská veteraniáda 2023

Jako obvykle jsme se sešli na začátku srpna změřit síly ve skokanských disciplínách. Počasí, které nám na stadiónu AC Praha 1890 většinou přeje, nás tentokrát pozlobilo deštěm, ještě že aspoň nebyla zima. I tak jsme ale kvůli dešti museli zrušit tyčku. Účast byla tedy letos nižší, ve 36 startech startovalo 14 závodníků, z toho sedm statečných si trouflo závodit ve skokanském trojboji.
V tom podle očekávání jasně zvítězila Zuzana Pumprlová, která zároveň dosáhla nejlepších výkonů ve všech (!) disciplínách žen. Stříbrnou příčku vybojoval Petr Ronovský a bronz získal s nevelkou bodovou ztrátou Emil Fuhrmann. Dálku mužů vyhrál Jiří Kuník výkonem 430 cm, ve výšce dominoval Jaroslav Chaluš se 139 cm. V trojskoku byl nejlepší Petr Ronovský se 741 cm a kouli opanoval Milan Fliegl výkonem 893 cm.
Závěrem bych chtěl poděkovat všem, kteří přes nepřízeň počasí dorazili – závodníkům, rozhodčím i organizátorům a pomocníkům. Závod to byl letos účastí nevelký, ale všem příchozím se z něj opět podařilo udělat příjemné setkání.

Kamil Vrátný

Související příspěvky