Dne 23. března se uskutečnil již 23. ročník Běhu Máchalkou. Účast závodníků nás velice potěšila, vždyť v týdnu před startem napadl sníh a teploty padaly pod nulu. Přesto se na start většiny kategorií postavilo dost závodníků, i když již tradičně chyběli junioři a letos se na start nechtělo ani starším žákům.

Radost nám udělalo i počasí, usmálo se na nás i sluníčko a to je v tomto roce co říct. Trať se sice během dopoledne poněkud změnila na oraniště, ale závodníci a závodnice se s tím statečně poprali.
Radost nám zkazil jeden smutný incident s osobou venčící psy, její neohleduplné chování vedlo ke zbytečné a poněkud vulgární výměně názorů. Žena se zcela úmyslně pletla běžcům na trati a neřešila ani své volně pobíhající psy (ti měli více rozumu než jejich panička). Závodníci si s ní naštěstí dobře poradili (každý z nás běžců má ze svých výběhů do volné přírody mnoho zkušeností s pejskaři a jejich čtyřnohými miláčky) a při závodě dětí se tato osoba v naší blízkosti již nevyskytovala. Tečku za celým incidentem udělala přivolaná policejní hlídka, ženu poslala domů a nám popřála pěkný závod.

A pěkný opravdu byl. Divácká kulisa byla příjemná, výkony závodníků vydařené, ceny díky sponzorům (zejména pojišťovna Metlife) pěkné, občerstvení chutné a nadšení zejména malých závodníků upřímné. Takže se těšíme, že za rok, zhruba ve stejném čase, rozhodně na stejném místě se opět sejdeme.

K.Zouharová

Související příspěvky