výsledky   foto

Vynikající výkony mladší žákyně Zuzky Wolfové

17.6.2020 se na stadionu Jeseniova konaly VZ žactva. Disciplíny byly určeny pro mladší a starší žactvo. Z našeho oddílu jsme také vybrali své zástupce. Počet účastníků v disciplínách byl omezen.

Mladší žákyně Zuzka Wolfová nastoupila na 60 m překážek a na 60 m. Obě disciplíny ve své kategorii vyhrála a navíc si vytvořila skvělé osobní rekordy. Čas 10.01 z překážek je v pražských tabulkách druhý nejlepší, to samé platí o výkonu z běhu na 60 m  - 8.32 – super časy. Už vloni o sobě dávala vědět a letos jsme věřila, že bude patřit mezi absolutní pražskou špičku, což začíná potvrzovat.

I mladším žákům se dařilo, Vašek Marek běžel také 60 m i on si zaběhl osobní rekord, poprvé pod 9 vt., čas 8.81 je velmi pěkný a v dálce také poprvé přes 4 m a to 4.10. Vašek dokazuje, že je všestranný závodník, před 14 dny běžel kros, kde obsadil krásné 3. místo. Filip Forejt nastoupil k vrhu koulí a i na něj čekal osobáček, výkonem 8.12 m obsadil velmi dobré 5. místo. K tomu si přidal 300 m, tuto trať ještě neběžel, s výsledným časem 53.86 může být spokojený. Lukáš Michetschläger běžel 60 m za 9.75 a v dálce 3.74, oba výkony na úrovni osobních rekordů.

300 m si zaběhli i naši 2 starší žáci. Petr Vajsochr byl nejrychlejší ze všech závodníků a v podstatě běžel sólo závod, výsledný čas 40.33 je pátý v Praze. S trenérem Fandou Zouharem si mysleli na čas pod 40 vt, tak trochu zklamání, ale zde se běželo na oválu 270 m, není to úplně ideální. Vše si Péťa může vynahradit na víkendovém Přeboru Prahy staršího žactva. Jáchym Rys, svěřenec trenéra Pavla Máchy, běžel za 43,38, je to jeho nejlepší čas na dráze, z haly má 43.18. I on bude určitě startovat v této disciplíně na Přeboru Prahy.

Všem jmenovaným gratulujeme za pěkné výkony a reprezentaci oddílu a budeme držet palce na Přeboru Prahy.