výsledky      foto

Velmi vydařený Ďáblický víceboj mladšího žactva

Od atletického oddílu SK Míle jsme dostali pozvání na závody ve víceboji pro mladší žactvo, který se konal 15.4.2019 ve sportovním areálu ZŠ Burešova, Praha 8.  Byly to neplánované závody, ale protože to bylo v našem obvodu, rozhodla jsem se vybrat pár dětí a zúčastnit se.

Víceboj se skládal z těchto disciplín: 60 m, skok daleký, vrh koulí a 800 m. Na zvládnutí celého čtyřboje měli cca 2 hodiny, je to fyzicky i psychicky velmi náročné. Naši mladí atleti a atletky vše zvládli v pohodě,  pro všechny to byla premiéra, ale velmi vydařená.

U žáků byl nejlepší náš Vojtík Ptáček, vyhrál a kromě medaile, diplomu a sladkostí si odnesl také velmi pěkný osobáček z běhu na 800 m – 2:50,2. V letošní sezoně je to už jeho 3. závod v dresu AC a vždy předvedl velmi pěkné výkony, ať se stále daří.

Stříbrná a bronzová medaile patřila také našim barvám, 2. místo vybojoval všestranný  Filip Forejt, vůbec první start v atletických disciplínách, předtím startoval v přespolních bězích, kde se mu také dařilo. I Filip dokazuje dobrou formu do nadcházející jarní sezony. 3. místo si  zajistil Luky Michetschläger, další žáček, který nemá problém s žádnou disciplínou a je to vidět na jeho výsledcích.

Naše děvčata také zazářila a přidala další medaile do naší bohaté sbírky. Vůbec poprvé nastoupila v dresu AC Verča Studená a hned z toho bylo  výborné 2. místo. Zaznamenala pěkné výkony na 60 m, v dálce a i v běhu na 800 m. do každé disciplíny nastupovala s velkou bojovností. Už se těším na její další závody. Kristinka Havelková také ukázala své bojovné srdce a za předvedené výkony dosáhla na krásné 3. místo. Její nejsilnější disciplínou jsou běhy a právě na 800 m zaběhla vynikající čas 3:02,4, ale také předvedla, že i ostatní disciplíny z víceboje umí dobře zvládnout a navíc je r. 2008.

Za AC ještě startovali 5. Luboš Novotný a 6. Ema Šárová i jim patří velká pochvala za jejich sportovní vystoupení.

A ještě jedno prvenství na náš čekalo a to ve smíšené štafetě 4 x 60 m, ve složení : Kristinka Havelková-Verča Studená-Luky Michetschläger-Luboš Novotný.

Závodní odpoledne se opravdu vydařilo, pěkně nám to zacinkalo.