výsledky     foto     foto EM

Tartanové trojutkání na AC

První závody na dráze našich nejmladších atletů a atletek se konaly 3.5.2017. K tradičnímu trojutkání jsme opět a rádi pozvali atletické kroužky při ZŠ Na Šutce a Lyčkovo náměstí.

Za příjemného jarního počasí se závodilo v dálce, v hodu kriketovým míčkem, v běhu na 60 m , ve štafetě na 6 x 250 m a to vše na nových sektorech a běžecké dráze s umělým povrchem.

Závodů se zúčastnilo přes 70 dětí, které byly podle věku rozděleny do 3 skupin. Mladší žactvo r. 2004-2005, přípravka 2006-2007 a minipřípravka 2008 a ml.

V nejmladší kategorii u děvčat to pořádně zacinkalo. Celkem 7 medailí. Dvě 1. místa vybojovala výborná Kája Vavrušková, získala zlatou medaili vynikajícím výkonem 3,50 v dálce  a na 60 m se dělila o 1. místo s úspěšnou Aničkou Uchytilovou, která ještě přidala 3. místo a bronzovou medaili v dálce. A aby byla sbírka medailí za dálku kompletní, tak pro stříbrnou a 2. místo si doskočila  skvělá Emička Šárová, ta navíc suverénně zvítězila v hodu kriketovým míčkem a zlatá medaile byla její.Pochvalu si zaslouží Kája Pěničková, za bronzovou medaili v běhu na 60 m, i zde děvčata z AC získala všechny medaile. V této kategorii vynikli i naši chlapci, zlatě zazářil  a to hned 2x Marek Hruška, v dálce  a v hodu kriketovým míčkem, patří mu velká gratulace. Výborně si vedl Milan Gjorgjiev také 2 medaile – stříbrná a 2. místo za rychlý běh na 60 m a 3. místo a bronzová medaile v dálce. Na další 3. místo a bronzovou medaili dosáhl Viktor Böhm z běhu na 60 m – výborně.

V prostřední kategorii  si nejlépe vedla všestranná a talentovaná Táňa Rezková, získala všechny 3 medaile. 1. místo v dálce a dvě 2. místa za hod kriketovým míčkem a z běhu na 60 m. Určitě velkou radost z bronzových medaili a umístění na 3. příčkách měly Žanetka Bartáková a Kája Podlipská.  Z chlapců si výborně vedl Vojta Ptáček, opět samé zlato, dvě 1. místa z dálky a z běhu na 60 m. 2. místo   a stříbrná medaile čekala na našeho dalšího skokana Lukáše Michetschlägera, dálka patří k jeho oblíbeným disciplínám a přináší mu radost. Václav Marek do bohaté sbírky medaili v tomto trojutkání přidal bronzovou a 3.místo v hodu kriktovým míčkem.

U nejstarší kategorie neměly atletické kroužky své zástupce a tak si to děvčata a chlapci  z AC rozdali mezi sebou. Nejvíce zlatých medailí a 1. míst získali Kája Hrušková a Petr Vajsochr, oba předvedli výbornou formu v běhu na 60 m a v dálce. Anička Hochmanová a Martin Lachman zvítězili zcela přesvědčivě v hodu kriketovým míčkem.

Úplně poslední disciplínou byly velmi oblíbené štafety. Běželo se 6 x 250 m. Na start se postavilo 10 smíšených štafet. Vítězství patřilo štafetě AC ve složení: /O.Kohl-P.Vajsochr-T.Bulvasová-K.Hrušková-J.Švarc-M.Vokurka/ před štafetou atletického kroužku ze Šutky.

Na závěr byly za potlesku všech přítomných rozdány medaile a sladkosti.

Bylo to opět hezké závodní odpoledne a těšíme se zase za rok.