výsledky      výsledky body     foto

Mladší žactvo vybojovalo postup do FINÁLE C

Naše mladší žactvo v úterý 10.9.2019 za pěkného, slunečného počasí nastoupilo do SEMIFINÁLE A  - Městského přeboru družstev, které se konalo na stadionu USK, Strahov.

Do boje se zapojilo 8 děvčat a 9 chlapců, zdaleka jsme nebyli kompletní, ale ti co  startovali, zaslouží velkou pochvalu za reprezentaci oddílu a předvedené výkony.

V Praze probíhaly čtyři semifinálové skupiny po 10 družstev a z každé skupiny postupovala do finálových bojů družstva, která skončila na 1. až 6. místě. Mám velkou radost, že se nám podařilo postoupit z 5. místa, a 18.9. nás  čeká FINÁLE.

Ve všech disciplínách, kromě výšky žáků, jsme měli zastoupení a téměř všude jsme získávali potřebné body do pořadí družstev. Bodování bylo od 1. místa=11 b., 2 místo=9b. atd., 10. místo=1bod.  V každé disciplíně mohli startovat 3 žácí a 3 žákyně, tam jsme měli ještě rezervy. Chlapci získali  celkem 41 bodů a děvčata 40,5, velmi vyrovnané, z našeho družstva bodovali 3 žáci a 7 žákyň.

Nejvíce bodů zaznamenal Jenda Lebeda-17, kdy na 150 m si doběhl nejen pro skvělý čas 20.77, ale pro krásné 2. místo v této disciplíně a k tomu přidal ještě 3. místo ze sprintu na 60 m a opět super čas 8.41, další rychlík z naší skupiny /vloni Péťa Vajsochr/, který přejde do skupiny staršího žactva. Další rychlou atletkou byla Zuzka Wolfová, také na trati 150 m a vytvořila si vynikající osobák    21.25 – 4. místo a další 4. místo přidala ze své parádní disciplíny 60 m překážek, kde opět padl osobák 10.95. Zuzka je velmi talentovaná a v naší skupině bude i příští rok a bude nám rozdávat určitě hodně radosti. Dosáhla na 14 b. Stejný počet bodů si vyběhal a vyházel náš nejlepší běžec na 800 m /bronzový z Přeboru Prahy jednotlivců/ Kryštof Uchytil. Kryštof získal, jako jediný prvenství ve své parádní disciplíně, osobáček těsně nepadl, ale to vůbec nevadí. Pro osobák a 8. místo si dohodil v krikeťáku 44.19. Rovných 10 bodů, získal všestranný Vojta Ptáček, který se neustále zlepšuje, nejdříve si doskočil pro nový osobák v dálce  4.40 - 5. místo a k tomu 7.místo z běhu na 800 m. Domča Barratt nás opět velmi potěšila ve skoku vysokém, vyskákala si nejen nový osobák 138 cm, ale i 3.místo, 9. místo přidala z běhu na 60 m a má na kontě 9,5 b. Táňa Rezková potvrdila své běžecké kvality na 800 m 5. místem, v druhém nejlepším čase ve své kariéře, a přibylo dalších 6 b. Stejný počet bodů si vyházela naše mladičká Ema Šárová teprve r. 2008, zlepšení na 44.22 m – úžasné, už se těším na finále, co tam předvede. Další bodující byla Klárka Vlasáková ve vrhu koulí 2 kg, pěkné zlepšení na 8.55 m a 2 b. na konto. Z dálky děvčat nám přibyly také 2 body, zásluhou Verči Studené a také zlepšení na 3.77 m. Zásluhou Kristinky Havelkové, také ročník 2008, jsme získali 1 bod /který může být hodně důležitý – viz naše tabulka/ z běhu na 800 m, kousíček od osobáku.

Další, kteří v silné konkurenci na body nedosáhli si vytvořili nové osobní rekordy a také se prvně do této soutěže družstev zapojili Matyáš Hlaváček a Vojta Jirásek.

18.9.2019 se koná FINÁLE a  já věřím, že se sejdeme v početné účasti, vybojujeme v závěru této soutěže, pěkné umístění a že budou padat i osobáčky.

Děkuji všem, kteří vzorně reprezentovali AC PRAHU 1890, bylo to opravdu moc krásné závodní odpoledne s výbornou partou mladšího žactva.