výsledky

Mnoho pohybu pro - radost

Za posledního tropického dne letošního léta se 15. září konalo na hřišti Olympu ve Stromovce semifinále Městského přeboru družstev mladšího žactva skupiny B. Tentokrát již nebyly povinné dvojboje, ale startující mohli závodit libovolně. Desítka našich dětí zde šla tudíž své převážně oblíbené disciplíny.

Nedělali jsme si velké ambice co se týče celkového umístěni, ale děti měly možnost si zase po prázdninách atleticky zazávodit.

Nejúspěšnější z naší desítky byl určitě Kuba Maršálek, který doběhl celkově osmý v běhu na 60 m časem 9,12 s a ještě lepšího umístění dosáhl ve skoku dalekém, kde v osobním rekordu 4,08 m doskočil jako pátý. Další bodované místo mezi žáky obsadil ve vrhu koulí Kuba Červený, skončil osmý výkonem 6,65 m.

Bodovaly i holky. Dvakrát se do desátého místa umístila Lucka Slonková, kdy ve výšce dala sice jen 1,20 m, ale stačilo to na 8. místo. O jedno místo si pak pohoršila v hodu kriketovým míčkem (32,58 m). Julča Pokorná hodila krikeťákem 35,73 m a byla sedmá. A jeden bod přidala ve vrhu koulí Anička Hochmanová (7,46 m).

Velikou jedničku za účast, ochotu reprezentovat náš oddíl a úsilí zaslouží i ostatní naši atleti. Obdivovala jsem bojovnost Filipa Řeháka a Ondry Kohla v běhu na 800 m při ještě dost vysokých teplotách. Atletické zkušenosti s námi nově sbírala Anička Ngoyenová. Vrhy a hody si dal Martin Lachman. A Matouš Barták si se svým klasickým flegmatickým přístupem zaběhl oba krátké sprinty.

Na závěr jsme postavili dvě štafety, a ačkoliv nebyly moc sehrané, předávky jim vyšly a kolíky do cíle spolehlivě donesly.

A jak jsme na závody přišli, tak jsme i odešli - krásnou dlouhou procházkou skrz celou Stromovku.