AC Praha 1890

Máme nový tartan!!!

výsledky     foto

Semifinále "B" MPD mladšího žactva

6. 9. se konalo semifinále "B" MPD mladšího žactva, kam jsme postoupili na základě našeho bodového zisku v sérii závodů městského přeboru družstev na dráze, kterých se mladší žáci tuto sezónu zúčastnili.

Přestože jsme nenastoupili v nejsilnější sestavě, naši závodníci předvedli vynikající formu a ukázali, že ani déšť či technické potíže pro ně nejsou překážkou. V průběhu závodů nás zastihla bouřka a rozhodčí se potýkali s výpadky kamery, což s sebou přineslo nepříjemné zpoždění.

Velkou radost mám z toho, jakou samostatnost a vzájemnou podporu naši závodníci při závodech projevují. Společnými silami se jim podařilo v celkovém pořadí družstev získat 3. místo a postup do Finále B přeboru Prahy družstev mladšího žactva.

Nejvíc bodů pro náš oddíl získali tito závodníci:

Na 60 m byl našim nejúspěšnějším závodníkem Tomáš Keřka, který skončil na 60 m 2. výkonem 8.45, osobní rekord

Anička Znojilová si doběhla v běhu na 800 m pro 3. místo časem 2:43.20, osobní rekord, v těsném závěsu za ní doběhla Eliška Černochová v čase 2:45.90 (4. místo) Obě děvčata zároveň předvedla, že jsou velmi rychlá i na kratší tratě, v běhu na 60 m si Anička doběhla pro osobáček výkonem 9.18 (4.místo) a Eliška v běhu na 60 m př. získala 5. místo výkonem 12.37., také osobní rekord.

Z kluků si v běhu na 800 m nejlépe vedl Jenda Šulc, který si s výsledným časem 2:49.60 doběhl pro 7. místo. Pro Jendu to tentokrát osobní rekord nebyl, nicméně se od něj máme v budoucnu rozhodně na co těšit.

Nejúspěšnější disciplínou pro nás byl tentokrát hod kriketovým míčkem. Naši závodníci, Zdeněk Zeman a Péťa Šára, obsadili první dvě příčky. Zdeněk svým výkonem 50.79 m (osobní rekord) získal suverénní prvenství, a přestože si Zdeněk svou pomyslnou zlatou příčku jistě zasloužil, kvůli chybnému zápisu rozhodčí jsme se museli ozvat a k naší radosti se pak Zdeněk skutečně objevil v oficiálních výsledcích jako vítěz. Druhé místo patří Péťovi výkonem 45.73 m, kterému osobní rekord utekl o pouhé 2 cm. Mezi zbytkem závodníků se v této disciplíně neztratil ani Martin Kadlec výkonem 39.95 (osobní rekord), který mu přinesl 5. místo

Zdeněk se výborně zhostil i vrhu koulí, v této disciplíně se mu podařilo získat 2. místo výkonem 8.63 m. Svůj vrhačský talent projevil také Péťa Šára, kterému se podařilo získat 6. místo výkonem 6.88 m. Pro oba kluky to jsou pěkné osobní výkony.

Šimon Chromík získal ve výšce 3. místo za výkon 1.31 m, osobní rekord. Ve výšce byl velmi úspěšný také Sam Knor, výkonem 1.25 obsadil 5. místo, a o 4 cm tak nepokořil svůj osobní rekord z domácího stadionu.

V dálce byl naším nejúspěšnějším závodníkem Vojta Konopásek, který obsadil 6. místo výkonem 3.95. Přestože Vojta se svým výsledkem nebyl příliš spokojený, je to pro něj krásný osobní rekord.

Za zmínku stojí určitě i bojovné výkony a pěkná zlepšení dalších závodníků. Posuďte sami, najdete je v přiložených výsledcích.

Všem zúčastněným moc gratulujeme!

Za tým trenérek, Veronika Hanušová

 
 

 

 


  

 

 Komentáře

přidat

Zatím není žádný komentář, buď první!

zpět