výsledky     foto

Hvězdné výkony Péti, Adélky a Kryštofa

13.9.2018 se na stadionu ASK Slavia konalo semifinále Přeboru Prahy družstev mladších žáků a žákyň – skupina C, kde nastoupilo i naše družstvo.  V počtu 10 chlapců a 7 děvčat, nebyla účast na 100% , ale ti co reprezentovali AC, byli skvělí. V semifinále nejsou povinné dvojboje, každý může jít dvě libovolné disciplíny, ale za oddíl je omezený počet startujících – v jedné, pouze 3 žáci a 3 žákyně, boduje se od 1. do 10. místa  /1. místo je za 11 b., 2. za  9 b. a 10. místo = 1 bod/.  Družstvo skončilo na 6. místě, zajistilo si tak účast ve  Finále C, o finále bojovalo 8 družstev, 7 a 8. místo bylo již bez postupu.

Pro družstvo bodovali 4 žáci a 2 žákyně. Nejvíce bodů a jediné vítězství v disciplíně získal  talentovaný Péťa Vajsochr výborným během na 150 m v novém osobním rekordu 20.18 – velmi kvalitní čas, k tomu si přidal další osobák v dálce  4.36 m a 4. místo.  Velkého překvapení jsme se dočkali ve vrhu koulí od Adélky Maříkové,  vytvořila si úžasný osobák 9.21 m, odměnou ji bylo 4.místo, pro družstvo 7 b.  a 1 b. ještě vybojovala v krikeťáku 30.84 m -osobák a 2. závodnice v bodování z našeho týmu.  Další parádní disciplínou, zásluhou Kryštofa Uchytila, byl běh na 800 m, opět zlepšení osobáku již  na 2:36,13 a 6. místo do bodování.  Další 2 body za 9. místo získal Jenda Lebeda v běhu na 150 m  - 22.75 a 2 body také přidal  Vláďa Pravenec , který byl 2 x 10.  a to v běhu na 60  m př., kde si doběhl pro  velmi dobrý čas a osobák 11.59 a z běhu na 60 m – 9.08.  Poslední bodovanou závodnicí byla bojovná Zuzka Wolfová s 1. bodem za 60 m př. a další její zlepšení na této trati 12.43.

Ostatní naši atleti a atletky nebodovali, ale vytvořily si nové osobní rekordy, třeba Jáchym Rys se zlepšil o 10 vt. na 800 m – 2:59,54, Domča Barratt  ve výšce o 5 cm na 1,17 m. Velmi dobře měl také rozběhnutý závod na 800 m Ondra Kohl, ale pro bolest v koleni musel po 400 m odstoupit, velmi mu přeji, aby mu to vyšlo ve finále. Atmosféru velkých závodů poprvé vyzkoušela mladičká Nela Hrnčířová r. 2007 a v běhu na 150 m i v dálce zaznamenala dobré výkony.

Děkuji všem za vzornou reprezentaci oddílu a těším se na poslední finálové závody družstva pro rok 2018.