výsledky     foto

SEMIFINÁLE B DRUŽSTEV – MLADŠÍ ŽACTVO

Ve středu 8.9.2021 proběhlo na stadionu SK Jeseniova SEMIFINÁLE  B družstev mladšího žactva, kde také nastoupili naše mladé atletky a atleti v počtu 17. Opět nám někdo chyběl. Konkurence byla veliká, 10 družstev, AC Praha 1890 vybojovala opět dobré 5. místo, jako v předešlých letech a proto nás čeká znovu FINÁLE C. Finále B nám stále uniká o jedno místo.

Tomuto semifinále předcházely dvoje červnové závody 10. a 23.6.2021. My jsme byli ve skupině B, celkem 10 družstev, 10.6. jsme obsadily 4. místo, to jsme si bohužel neudržely ze závodu 23.6., kde jsme spadli těsně na místo 5. Výkony byly dobré, ale počet závodníků malý 16 resp. 15 a startovat může 24.

Ze závodu 10.6.2021, který se konal na stadionu SK Jeseniova, bych ráda vyzvedla několik výkonů a umístění. Velká pochvala patří Aničce Uchytilové, která zajistila pro družstvo jediné vítězství, kdy ve vrhu kouli, navíc v novém osobním rekordu 8.47, vyhrála. Radost byla i z výborného běhu Jendy Šulce na 800 m, velmi dobrý čas 2:46,35 a 4. místo. A dále dvě 5. místa zásluhou Káji Vavruškové v běhu na 150 m, také osobák 22.47 a Davida Schlesingera ve výšce, rovněž osobák 1.18.

23.6.2021 na domácí půdě byly vidět také výborné výkony našich. Kája Vavrušková v novém osobním rekordu ve výšce 1.28 a Olda Borovička v běhu na 60 m časem 8.73, obsadili velmi pěkná 3. místa. Kája ještě přidala také osobák v běhu na 60 m 8.88 - 4. místo a Olda 5. místo ve výšce 1,23.  Disciplíny 60 m a výška zásluhou těchto závodníků patřily mezi velmi vydařené.

A teď zpět k SEMIFINÁLE B  z minulého týdne. Zde soutěž probíhá jinak, děti již nechodí povinné dvojboje, ale dvě libovolné disciplíny. Je zde omezen počet startujících, na disciplínu pouze 3 žákyně a 3 žáci za oddíl a boduje se pouze 10 míst. Z našich 8 žáků bodoval pouze výborný Olda Borovička v běhu na 60 m-5.místo a osobák 8.76 a další osobák dal ve výšce 1.26 a 9. místo. Žákyň startovalo 9 a zde již bodovalo 5 děvčat. Nejlepší závodnicí byla opět Kája Vavrušková, pro družstvo získala celkem 13 b. Ve výšce doskákala na osobák 1.31 a 4. místo, v běhu na 150 m – 5. místo a opět zlepšení na 22.18. Výborných 9 b. získala Anička Uchytilová, v kouli 4., další posunutí osobáku na 8.92  a 9. místo v běhu na 60 m – 9.07.  Dva osobáky má skvělá Kája Pěničková za běhy na 60 a 150 m, 8.86 – 8 místo a 22.67 – 6 místo a 8 b. pro družstvo. A ještě 2 body získala za překážky na 60 m Sophia Hánová – místo 9. – 12.96 – byla to premiéra a 1 bod Daniela Čermáková za skok do dálky 3.74.

A ještě jeden výkon – sice bez bodů, ale nejlepší letošní čas štafety – 34.68 ve složení Fanda Jindřišek- Olda Borovička-Anička Uchytilová-Kája Vavrušková.

Padly i další zlepšení, vše ve výsledcích, všem moc gratuluji a děkuji za reprezentaci oddílu, také děkuji fanouškům za velkou podporu.