výsledky     foto

PŘEBOR PRAHY VE VÍCEBOJÍCH MLADŠÍHO ŽACTVA

Každý rok na konci září se koná Přebor Prahy mladšího žactva v pětiboji.

Závody proběhly 22.9.2019 – neděle na stadionu A.C. Sparta – Podvinný mlýn.

Z naší skupiny jsme opět / již popáté/ byli u toho.  Víceboj je náročná disciplína, probíhá v jeden den a vybraní závodníci musí během cca 3 hodin zvládnout:

60 m př.-  hod kriketovým míčkem - 60 m - dálku - 800 m

Výběr jsem udělala na základě všestrannosti a výkonů z celé sezóny, závod byl určený pro r. 2006 a 2007. Původní nominace byla v počtu 8, ale 2 závodníkům se nehodil termín konání.

Reprezentovali nás: Zuzka Wolfová , Domča Barratt, Vojta Ptáček, Filip Forejt, Lukáš Michetschläger, ještě byl přihlášený Jenda Lebeda, ale zdravotní problémy v den závodu ho nepustily na start.

Pro všechny naše startující to byla premiéra a myslím, že i vydařená neboť někteří si ještě vylepšili sezónní maximum nebo startovali v disciplíně, s kterou se letos na závodech nepotkali, a navíc r. 2007 může v této disciplíně startovat ještě příští rok a zkušenosti se vždy hodí.

Nejlepší naší závodnicí byla talentovaná Zuzka Wolfová, která skončila v počtu 86 startujících na krásném 21. místě /ročník 2007/. Její TOP disciplínou byl běh na 60 m, kde si vytvořila nový, velmi hodnotný osobní rekord 8.70 a navíc to byl z celého startovního pole 2. nejlepší výkon. Sprinty příští rok v podání Zuzky budou ozdobou každého závodu. V dálce si vyrovnala osobák, překážky jí nevyšly, tak, jak by si přála, obavy měla z běhu na 800 m a z hodu kriketovým míčkem, ale obě disciplíny zvládla dobře.

V třetí desítce také skončil Vojta Ptáček, svými výkony si vybojoval velmi dobré 23. místo /65 startujících/. I Vojta si vylepšil své osobní rekordy, v běhu na 60 m a v hodu kriketovým míčkem. Ostatní výkony byly kousek od osobáčků, velmi dobré vystoupení.

Filip Forejt, který skončil na místě 44. a Luky Michetschläger na 50., oba r. 2007, sbírali hlavně zkušenosti pro příští rok.  U nich, ale také padaly osobáčky. Filip si zlepšil osobák v krikeťáku, a poprvé si vyzkoušel překážky. Luky si vylepšil osobák na 60 m a poprvé běžel 800 m a házel kriketovým míčkem, oba zaslouží velkou pochvalu.

Dobré vystoupení předvedla Domča Barratt, naše nejlepší výškařka, bohužel v tomto pětiboji výška není a tak musela sbírat body z jiných disciplín. I tady padl její nejlepší výkon v dálce, poprvé běžela 800 m s dobrým výkonem a velmi se mi líbila, jak si v této disciplíně vedla, krikeťák, také premiéra. Bodově to bylo 48. místo. Myslím, že právě Domča i ve starším žactvu, kam bude přecházet, by se měla věnovat víceboji.

Všem moc gratuluji za převedené výkony a vystoupení a děkuji fanouškům, kteří opět byli s námi a fandili barvám AC.