výsledky    foto

SAMETOVÝ BĚH

V neděli 17.11.2019 se konal Přebor Prahy v přespolním běhu všech kategorii, pořadatelsky zajišťoval oddíl Atletika Jižní Město, běhalo se v Kunratickém lese.

Náš oddíl vybral 11 atletů a atletek, kromě kategorie dorostenců a dospělých jsme všude měli své zástupce, pro naše barvy to byl velmi úspěšný Přebor a pěkně to cinkalo.

První cinknutí a to stříbrné přišlo v kategorii mladších žáků, kdy si Kryštof Uchytil skvělým během zajistil 2. místo, potvrdil, že patří mezi nejlepší žáky v Praze, že mu to výborně běhá nejen na dráze, ale i v terénu. V letošním roce získal z Přeborů Prahy 2 medaile, v červnu bronzovou za 3. místo v běhu na 800 m a nyní ještě o stupínek výše. Kryštof je náš nejúspěšnější závodník letošní sezóny.

Další cinknutí a také stříbrné, přišlo zásluhou dalšího Kryštofa, ale Vrány, který v loňském roce získal také 2. místo, ale v kategorii dorostenců. Kryštof má ve své sbírce již několik přebornických medailí z předešlých sezón, jak v hale, tak na dráze.

Třetí cinknutí a 3. místo vybojovala v kategorii starších žákyň Viky Olšovská.  Je to nová běžecká posila, první Přebor a hned medaile, skvělý vstup a začátek kariéry v oddíle AC Prahy.

To byly medaile a nyní další velmi pěkná umístění z přebornického krosu.  Kategorie mladších žákyň, byla vůbec nejpočetnější a proto 7. místo Táni Rezkové je vynikající a i ona potvrdila, že patří mezi běžeckou špičku v Praze. Dokazují to i výkony v průběhu celé letošní závodní sezóny.

V kategorii mladších žáků, byla druhou nejpočetnější skupinou, ještě běželi Vojta Ptáček který vybojoval 16.místo a 25. byl Filip Forejt .

V kategorii dorostenek startovaly Martina Seidlová, také první start v Přeboru a pěkné 5. místo a Verča Hanušová na místě 8. V juniorkách si Lucie Suchomelová doběhla pro 4. místo, starší žák Ondra Kohl 24., mladší  žákyně Anička Želinská 55.

Velká gratulace vám všem a poděkovaní za velmi dobrou reprezentaci AC PRAHY 1890.