výsledky    foto

Kryštof Uchytil si doběhl pro medaili na Přeboru Prahy mladšího žactva

V neděli  9.6. a v pondělí 10.6.2019 v odpoledních hodinách se na stadionu A.C. Sparty konal Přebor Prahy mladšího žactva pro r. 2006 a 2007. V tyto dny padaly na Spartě nejen teplotní rekordy, ale i rekordy našich mladých závodníků a závodnic a tak bylo opravdu pořádné horko.

Na tento Přebor probíhá výběr ze všech pražských oddílů a je omezený počet startujících v jednotlivých disciplínách. Na základě velmi dobrých výkonů z předešlých závodů, byli z našeho oddílu vybráni tito mladí atleti a atletky.

Nejvíce zazářil Kryštof Uchytil, protože si doběhl pro bronzovou medaili a 3. místo v běhu na 800 m, v novém osobním rekordu 2:28,13. Zase po letech máme medaili v naší kategorii za skvělý výkon. Dalším želízkem na této trati byla Táňa Rezková, která v Praze patří také mezi nejlepší běžkyně a v tomto závodě to opět potvrdila. Skončila na krásném 6. místě a s novým osobním rekordem 2:39,65.

Skvělé umístění dosáhla Domča Barratt ve skoku vysokém i ona potvrdila, že patří k výškařské špičce v Praze. Vyskákala si úžasné 4. místo, výkonem  137 cm, což je její vyrovnaný osobák.

Další výbornou závodnicí byla Zuzka Wolfová, která výborně zvládla 60 m překážek. V rozběhu, kde si vylepšila osobák na 11.25 a postoupila do Finále B, kde se běželo o 7. až 12. místo v Praze. Nakonec je z toho místo 11. Za čas 11,48, její druhý nejlepší čas. Navíc Zuzka je teprve r. 2007, tak i příští rok může startovat na Přeboru mladšího žactva.

Velmi dobře běžela štafeta na 4 x 300 m ve složení Vašek Marek, Filip Forejt, Kryštof Uchytil a Vojtěch Ptáček. Byl to boj až do posledních metrů o co nejlepší umístění, ve II. běhu, kde naši běželi, na 3. úseku přebíral kolík Kryštof na 5. pozici a svou velkou bojovností a zrychlením předával štafetu Vojtíkovi již na 2. místě, Vojtík to ještě vytáhl na místo první, ale na cílové rovince tuto pozici neudržel. Běželi se 2 běhy po pěti štafetách a naše družstvo obsadilo krásné 5. místo, časem 3:24,18.

Vojta Ptáček ještě startoval v neděli  v běhu na 300 m a v pondělí v běhu na 150 m a v obou disciplínách si vytvořil nové osobáky 48,02 a 22,50. Jenda Lebeda běžel poprvé 300 m za 51,55 a i Verča Studená měla premiéru na této trati v čase 52,88, měla zdravotní problémy a ty se částečně projevily na její výkonnosti.

Pro  naší reprezentaci, to byl velmi povedený Přebor a já naším atletům a atletkám moc děkuji a gratuluji. Také děkuji našemu FANKLUBU, který byl po oba dny s námi a fandil a fandil.