výsledky Podzimní běh     výsledky Přebor Prahy     foto

2. místo pro Kryštofa Vránu na Přeboru Prahy dorostu v přespolním běhu

Přebor Prahy mužů, žen, juniorů, juniorek, dorostu a žactva v přespolním běhu jehož součástí je i Podzimní běh Olympu-běžecké naděje, se konal v sobotu 10.11.2018 v areálu Olympu Praha ve Stromovce.

Účast v tomto závodě je již tradicí a letos vyběhlo v dresu AC, 15 atletů a atletek. Zájem o tento přespolák z našich řad neustále narůstá, z čehož mám velkou radost.

Nejúspěšnějším závodníkem byl dorostenec Kryštof Vrána, trenér Fanda Zouhar, který si doběhl pro výborné 2. místo a opět potvrdil, že v letošní sezóně se mu velmi daří a nejen v jeho parádní disciplíně stýplu.

Hodně se nám dařilo v kategorii mladších žáků zásluhou, také Kryštofa, ale Uchytila a Ondry Kohla. Oba dokazují, že jsou na tom běžecky velmi dobře a v cíli závodu jim patřilo 7. a 9. místo. A nakonec nám udělal radost i Ondřej Hořejší, který v barvách AC vybojoval 3. místo. Ondra trénuje a připravuje se v jiném sportovním kroužku, u nás má krátce registraci a pokud to dopadne dobře, tak bude v příštím roce běhat za starší žáky.

Také tři mladší žákyně bojovaly o co nejlepší umístění v rámci Přeboru Prahy.  Tato kategorie byla nejpočetnější, sešlo se zde 77 startujících, a proto byla děvčata rozdělena do 2 běhů.  Nejlépe to vyšlo Simče Válové – 34., Domča Barratt 42. a pro Emmu Dačevu to byl vůbec první závod za náš oddíl a poprvé start v tak početném závodě, žádný problém s tím neměla a bylo z toho 45. místo.

Juniorka Lucie Suchomelová si doběhla pro 5. místo a i pro ní to byl první start za AC.

Terezka Bulvasová, starší žákyně, s velkým nasazením bojovala až do samého cíle svého závodu a skončila 16.

Zároveň probíhal Podzimní běh Olympu, tam jsme měli ročníky 2007 a mladší, kteří ještě nemůžou startovat v rámci Přeboru Prahy.

Nejmladší závodnicí byla Agátka Uchytilová, r. 2014, která si v kategorii Berušek doběhla, nejen pro krásnou medaili, ale pro velmi pěkné 8.místo. Další rodinný úspěch Uchytilů a to jim ještě chyběla Anička.

Ondřej Folda, v kat. Přípravka hoši II., také dokazuje, že je běžecky velmi dobře připraven a v cíli konečné 7.místo.

Další tři běžci nastoupili do kat. Přípravka hoši III.  Závod se nejlépe povedl našemu nováčkovi Filipovi Forejtovi, opět první start a první zkušenost a bylo z toho 23. místo. Séba Černý měl problém s bolestí v koleni, ale i tak závod statečně doběhl, byl 31. Vašek Marek, také nebyl úplně v pohodě, na začátku týdne slabá viróza, přesto na závody přijel  a skončil 39.

V kategorii Přípravka dívky III., nastoupila pouze Mia Bajerová, opět nováček, bývalá gymnastka, na tréninku nám předvádí skvělou obratnost. I ona si poradila s touto tratí,  posbírala první zkušenosti, v pořadí 54.

Všem gratuluji k pěkným běžeckým výkonům, děkuji za vzornou reprezentaci oddílu a těším se na další závody. Velké poděkování patří také rodičům, kteří své děti na závody přivezli a samozřejmě moc fandili.