výsledky      foto

Olda Borovička bronzový na Přeboru Prahy mladšího žactva

Ve dnech 14. a 15.6.2022 proběhl na stadionu Atletika Hostivař Přebor Prahy mladšího žactva, který se týkal ročníků 2009 a 2010. Základna mladšího žactva v Praze je velmi veliká a proto na tento Přebor vybírá technický delegát podle aktuálních výkonů, 40 nejlepších závodníků a závodnic v bězích na 60 m a 60 m př., v ostatních běžeckých disciplínách 36. Ve skokanských 28 a ve vrhu koulí a hodu míčkem 20. Od nás byla vybrána 2 děvčata a 5 chlapců – dobrá účast, která mohla být ještě větší, ale Anička Znojilová pro nemoc nemohla startovat a Eliška Černochová byla na škole v přírodě, obě výborné běžkyně – škoda.

Naši mladí reprezentanti si vedli výborně. Olda Borovička náš nejlepší mladší žák, vybojoval 3. místo v běhu na 60 m ve skvělém čase 7.96 a přidal tak další přebornickou medaili za kat. mladšího žactva do naší letošní sbírky AC. Úspěchem pro něj skončila i druhá disciplína do které nastoupil, dálka a 4. místo i když z toho jsme byli trošku smutní, protože pouze 4 cm ho dělily od 3. místa, ale opět zlepšení osobáku na 4,87 m. To nebylo, ale jediné 4. místo, další přidala Anička Uchytilová ve vrhu koulí, výborným výkonem a opět osobák 10,01 m. Již vloni byla bramborová, tak letos jsme chtěli slyšet to cinknutí, zase to o kousek uniklo tak do třetice? Tomáš Keřka byl dalším úspěšným závodníkem, v běhu na  300 m mu patří 5. místo v Praze, opět osobák, čas 46,23. To nebyl jediný povedený start Toma, předtím ještě nastoupil na 60 m, kde si v rychlém rozběhu vybojoval postup do Finále B, ale také za cílem upadl a odnesla to trochu odřená kolena. Na ty ve Finále B úplně zapomněl, v cíli byl 2., opět osobák 8.46 a v Praze je 9. Péťa Šára teprve r. 2010 zahodil míček na vzdálenost 45,75 m, samozřejmě osobák a 7. místo – skvělá trefa. Zdenda Zeman ve vrhu koulí postoupil do finále, patří mu 8. místo v Praze za výkon 7.34, nepadl osobák, byl po nemoci, tak to nebylo úplně ono, ale zaslouží si velkou pochvalu. Tu máme také pro Terku Náseovou, ve stejné disciplíně - vrh koulí, vytvořila si nový osobák 8,93 m a patří jí místo 10. Osobák se také povedl Ondrovi Foldovi, který 300 m zaběhl za 49,84 a zařadil se na místo 11.

Děkujeme vám  za vzornou reprezentaci oddílu a naší skupiny mladšího žactva, gratulujeme k dosaženým výkonům.