výsledky     foto

Anička ZNOJILOVÁ

5. na Přeboru Prahy mladšího žactva

Halové Přebory Prahy mladšího žactva se konaly 2. a 3.3.2022 ve Stromovce.

O startu žáka/žákyně rozhoduje technický delegát na základě dosažených výsledků v halové sezoně 2022 a v každé disciplíně je omezený počet startujících.

Zúčastnit se nějakého závodu v hale nebylo vůbec jednoduché /termín, počet startujících, disciplíny, vysoké startovné, PCR testy atd./ Nakonec jsem vybrala závod ve Stromovce, který se konal 8.2.2022 a v něm startovali: Anička Uchytilová, Olda Borovička a Ondra Folda.

Anička a Olda výborně běželi 60 m, zlepšili si osobáky z loňského roku 8,93 a 8.51, dále startovali v dálce, kde Olda zaznamenal velmi pěkný výkon 4.32 a Anička 3.79. Ondra startoval v běhu na 800 m, zaběhl čas 3:01,20. Pro všechny jmenované to byl první start v hale, který se jim vydařil.

Aničku a Ondru jsem za jejich výkony přihlásila na Přebor Prahy, samozřejmě tam patřil i Olda, ale bohužel termín závodu se sešel s lyžařským kurzem, jinak bychom měli další finálové zastoupení v běhu na 60 m a v dálce. Zkusila jsem ještě přihlásit naší nejlepší běžkyni Aničku Znojilovou na 800 m a i když neměla halový výkon, byla vybrána, vešla se do požadovaného počtu startujících. U Aničky Uchytilové jsem zkoušela ještě start v kouli, ale tam jsme štěstí neměli, nebyla vybrána, chyběl jí halový výkon, bohužel, tato disciplína je její nejsilnější.

Na Přeboru jsme neměli početné obsazení, ale naši 3 reprezentanti dali o sobě dobře vědět.

Největší úspěch zaznamenala Anička Znojilová, kdy v běhu na 800 m obsadila vynikající 5. místo v Praze a navíc ve velmi kvalitním čase 2:40.30 – nový osobák, super.

Další Anička, ale Uchytilová mi udělala také velkou radost, kdy z rozběhu na 60 m postoupila mezi nejrychlejších 16 závodnic, v této disciplíně časem 8.95 jen kousíček za svým osobákem. Tento výkon jí zařadil do Finále B, kde již neměla tolik síly /na finále čekala přes 2 hodiny/ a obsadila 8. místo – čas 9.04 a v Praze celkově 16.

Velmi spokojená jsem byla i s vystoupením Ondry Foldy v běhu na 800 m. Ondra byl sice zklamaný, né každému vyhovují závody v hale, ale přesto si časem 2:56.97 překonal halový osobní rekord.

Všem mladým atletům a atletkám děkuji za vzornou halovou reprezentaci, děkuji i rodičům, kteří mi velmi pomohli a již se těším na jarní sezonu, kdy bude více závodů a už nebude probíhat jednotlivý výběr závodníků, a budou moci startovat všichni za AC PRAHU 1890.