výsledky

Péťa, Vláďa a Jáchym mezi nejlepšími v Praze

21.2. 2018 se v hale ve Stromovce konal Přebor Prahy mladšího žactva.  Na těchto závodech startuje  max.. 20 žáků a žákyň v technických disciplínách a 32 žáků a žákyň v disciplínách běžeckých.  O startu žáka, žákyně rozhoduje na základě dosažených výkonů technický delegát.

A do tohoto výběru se svými pěknými výkony dostali Péťa Vajsochr,  Vláďa Pravenec a Jáchym Rys. Ještě byl vybrán Kryštof Uchytil, ale z důvodu nemoci nemohl nastoupit.  Z děvčat by tam ještě patřila Adélka Maříková ve vrhu koulí, ale ta byla na školním lyžařském pobytu.

Nejdříve z naší trojice nastoupil Vláďa  k běhu na 60 m, časem 9.09 zůstal setinu za svým nejlepším výkonem a obsadil 26. místo.  Věřím, že v jarní sezóně bude ten čas pod 9.  K běhu na 1000 m poprvé nastoupil Jáchym a časem 3:47.68 mě velmi příjemně překvapil, protože naše tréninky probíhají pouze v tělocvičně a tam se opravdu vytrvalost běhat nedá. Obsadil 18. místo. A jako poslední z naší oddílové reprezentace nastoupil Péťa k běhu na 150 m. Doběhl si pro velmi pěkné 10. místo v Praze  a i on zůstal setinu za svým osobákem 21.47.

Všem jmenovaným děkuji za vzornou reprezentaci AC Prahy 1890  a přeji jim další pěkné výkony v sezóně 2018.