AC Praha 1890

Máme nový tartan!!!

 výsledky      foto

Michal, Vojta a Martin na Přeboru Prahy mladšího žactva

Přebor Prahy mladšího žactva se konal 14 – 15.6.2023 na stadionu Atletika Hostivař. Každý rok na tomto Přeboru startují i naši reprezentanti. Kvalifikovat se, není vůbec jednoduché, startují zde opravdu ti nejlepší z pražských oddílů a v každé disciplíně může startovat určitý počet závodníků. Výběr provádí technický delegát na základě dosažených výkonů z předešlých závodů.

 Dle výkonů jsem letos vybrala z naší skupiny 7 atletů a atletek: Lindu Maštalířovou, Barču Jankotovou, Anetku Hladůvkovou, Páťu Nemčekovou, Vojtu Konopáska, Martina Kadlece a Míšu Gondeka. Nakonec Lindu jsem musela pro nemoc odhlásit, děvčata  výběrem neprošla a tak oddíl reprezentovali Vojta v běhu na 60 m a výšce, Martin v běhu na 800 m a Míša ve vrhu koulí. 

Míša Gondek zasáhl do bojů jako první a vedl si velmi dobře. V kouli se dostal do finále a novým osobním rekordem 8.17 si vybojoval krásné 7. místo v Praze, vynikající.

Na Vojtu Konopáska čekali dvě disciplíny, nejdříve běh na 60 m, tam zůstal časem 9.20 kousek za osobákem, ale na postup do finálových bojů to nestačilo. Vše si vynahradil ve výšce, kde si vyrovnal osobák výkonem 130 cm, skáče zatím nůžkami a až přejde na flop, tak se posune daleko výše. Patřilo mu místo 15.

Závěr patřil Martinovi Kadlecovi a jeho běhu na 800 m. Je to náš nejlepší běžec a to také předvedl, bojoval a byl z toho nový osobní rekord, který má hodnotu 2:42.20, a místo 17.

Našim třem mušketýrům moc gratulujeme, předvedli pěkné výkony a vzorně reprezentovali AC PRAHU 1890.

Alena Zouharová

 

 
 

 

 


  

 

 Komentáře

přidat

Zatím není žádný komentář, buď první!

zpět