výsledky     foto

Až los rozhodl, jaké finále !!!

Mladší žáci a žákyně ve dnech 5. – 6.6. 2018 bojovali o Přebornické tituly a medaile. Přebor Prahy této kategorie se konal na stadionu A.C. Sparta – Podvinný Mlýn, za velmi teplého počasí. My jsme zde, měli také své mladé reprezentanty, kteří byli vybráni technickým delegátem na základě výkonů z této sezóny.

Nejlépe se dařilo a TOP výsledky zaznamenali: Petr Vajsochr, Kryštof Uchytil, Ondra Kohl a štafeta 4 x 300 m žáků.

Nejdříve nastoupil Péťa, k rozběhům na 60 m. Nevyšel mu úplně start a to se projevilo na výsledném čase 8.74. Nejdříve z toho byl smutek, ale nakonec tento čas patřil do finále B i když tady ještě sehrál roli los. V jiném rozběhu byl docílen jiným závodníkem stejný čas a protože, zde kamera neumí měřit na tisíciny, rozhodla o postupu pětikoruna  ve prospěch Péti - další zajímává zkušenost.  Ve finále B doběhl na 4. místě – 8.79  a je z toho 9. místo v Praze. Za necelou hodinu ho čekal běh na 300 m a tam si Péťa plně vynahradil zklamání ze sprintu.  Svůj běh suverénně vyhrál v novém osobáku 45.95 a nakonec z toho bylo pěkné 5. místo. Bylo 5 běhů a z tohoto počtu se dělá celkové pořadí.

Další pro nás výbornou disciplínou byl běh na 1000 m, měli jsme zde dvojí zastoupení.  Ve 2. běhu nastoupil Ondra, zaběhl 3:26.76 , což je jeho nový osobák a ve 3. běhu startoval Kryštof, který svůj běh s přehledem vyhrál  časem 3:23.20 a  vytvořil  výkon, který může a určitě překoná v příštím roce, protože ještě stále bude mladší žák.  U Kryštofa  z toho bylo celkové 10. místo a pro Ondru 13.

Vojta Ptáček sbíral zkušenosti na těchto závodech, protože příští rok bude také v kategorii mladšího žactva, byl to jeho první běh na 300 m. A i u něj věřím, že příští rok se opět na tento Přebor probojuje. přepoklady na to má.  Běžel v 5. běhu, obsadil 2. místo s dobrým časem 51.29 /konečné 15./a právě podobný čas vloni zaběhl při své první třístovce Péťa!

Ze startu na 300 m byl omluven Jenda Lebeda.

Na Vláďu Pravence čekaly dvě disciplíny. Běh na 60 m překážek a hod kriketovým míčkem. Bohužel Vláďa neměl svůj den a ani jedna disciplína mu nevyšla.  Přitom u krikeťáku stačilo hodit svůj výkon, kterým se kvalifikoval na tento Přebor /41.58/  a byl by z toho postup do užšího finále – škoda.

Z děvčat nastoupila Simča Válová k běhu na 300 m a vytvořila si nový osobní rekord – velká gratulace. Zde měla nastoupit ještě Dominika Barratt, ale chyběla z rod. důvodů.

Na Adéku Maříkovou čekala disciplína – vrh koulí, ale ani jí to nevyšlo, a ke svému nejlepšímu výkonu se moc nepřiblížila.

Na závěr celého Přeboru nás čekaly zajímavé štafety, 4 x 300 m žáků a žákyň. Pro naše postavené týmy, to bylo první setkání a zkušenost. Štafety jsou kolektivní záležitost a já jsem moc ráda, že naše parta u toho byla. Nejdříve nastoupila děvčata i když bojovala do posledních metrů,  na ostatní štafety nestačila. Běžely ve složení: Simča Válová, Táňa Rezková, Adélka Maříková a Bára Šindelářová.  Potom nastoupila ve 2. běhu štafeta chlapců ve složení: Péťa Vajsochr, Vojtík Ptáček, Kryštof Uchytil a Ondra Kohl a rozpoutalo se štafetové peklo. Péťa rozbíhal první úsek, dostal štafetu na 1. místo a předával Vojtovi, ten tuto skvělou pozici udržel a kolík od něj přebíral Kryštof, i on si vedl výborně a předávka na Ondru  byla také z 1. místa.  Ondra toto místo držel téměř do cíle, ale nakonec těsně podlehl závodníkovi ze Sparty. Žáci skončili mezi štafetami 8., ale jen pár setin je dělilo od 6. místa. Po celý běh této štafety, probíhalo velké povzbuzování od našich děvčat a z řad našich věrných fanoušků AC, kteří s námi byli po oba dva závodní dny.

Děkuji za vzornou reprezentaci oddílu AC PRAHA 1890, gratuluji k osobáčkům a velké díky patří našim malým i velkým fanouškům. Jsme moc rádi, že jste tam byli.