výsledky

Přebor Prahy mužů, žen, juniorů a dorostu

Vážení členové AC,

o víkendu 3. a 4. února se uskutečnil Přebor Prahy v hale, kategorie dospělích, juniorů a dorostu. Těžko se mi hodnotí tyto závody, neboť mě v hodnocení ovlivňuje fakt, že jsem na těchto závodech působil společně s Alenou Zouharovou jako rozhodčí a zažili jsme obtížnost pořádání takových závodů a to i včetně chyb pořadatele a technického delegáta. Přesto si myslím, že naši závodníci, kteří se účastnili odvedli maximum pro dobrou reprezentaci oddílu AC PRAHA 1890.

První naší členkou, která zahájila závodění byla Vlaďka Holečková skokem dalekým. Výkon 4,51 m stačil na 8. místo. Vlaďka běžela i 60 m a skončila v rozběhu časem 8.58. Další naší závodnicí byla dorostenka Veronika Hanušová. Běžela 1500 m za 5:38,19 a skončila na 6. místě. Velkou nadějí pro AC byl dorostenecký běžec Kryštof Vrána. Moje naděje naplnil a vyhrál 1500 m výkonem 4:23,36. Druhý den přidal výkon 9:29,18 na 3000 m. Protože byl jediným závodníkem mezi dorostenci nebyl vyhodnocen. Je nepochopitelné, proč mu nebyl nabídnutý start mezi juniory, kde obsadil druhé místo. V neděli se ke Kryštofovi k závodění přidala naše nová členka, která k nám přestoupila z Novoborské, Petra Vlasáková. AC reprezentovala ve vrhu koulí (3 kg) a docílila výkonu 9,75 m a obsadila 14 místo. Pro AC závody skončily během na 800 m juniorů. Zde běžel Honza Šedivý svoji první půlku a absolvoval ji za 2:44,67 a skončil na 4. místě. Není to zrovna nejlepší čas, ale zarážející je, že se v Praze nenajde víc jak čtyři závodníci na 800 m, a jenom jeden dorostenec na 3000 m. Je to smutné, možnost trénování v hale, samé střediska a nenajdou se závodníci.

Všem závodníkům i jejich trenérům děkuji za reprezentaci klubu AC PRAHA 1890.