výsledky     tabulka     celkové pořadí    foto

Kouzelné, závodní odpoledne na AC

Na jaře 2018 vstoupilo naše mladší žactvo do soutěže družstev Městského přeboru. Vše odstartoval přespolní běh, následovaly 3 kvalifikační kola vícebojů na dráze a vše vyvrcholilo na podzim. Nejdříve proběhlo 13.9. semifinále skupiny C, do které jsme byli zařazeni a na základě výsledků, nás pak čekalo Finále C. Byly to poslední závody družstva v roce 2018 a bylo moc fajn, že jsme se nakonec ujali i pořadatelství a naši mladí závodníci a závodnice se mohli, v domácím prostředí 25.9., rozloučit s touto soutěží. A loučení to bylo skvělé, padaly velmi pěkné a nečekané výkony. Družstvo chlapců bylo opět nejlepší, patřilo jim 1. místo, děvčatům 6. /moc v týmu chyběla nemocná Adélka Maříková – v semifinále po Péťovi Vajsochrovi, vybojovala, jako druhá nejvíce bodů/. Tým mladšího žactva, tak nakonec obsadil pěkné 3. místo.

Nejúspěšnějším závodníkem, byl opět Péťa Vajsochr, zvítězil v obou disciplínách do kterých nastoupil, nejdříve v dálce, výkonem 4.31 m a potom v běhu na 150 m, v čase 20.97. Další disciplínou, kde jsme získali prvenství zásluhou Vládi Pravence byl běh na 60 m př., čas 11.64 a ještě přidal body za 7. místo v hodu kriketovým míčkem, výkonem 39.28 m. Parádní disciplínou byl běh na 800 m zásluhou dvou vynikajících běžců Ondry Kohla, který vyhrál v novém osobáku - 2:38.53, a pro 2. místo si jasně  doběhl Kryštof Uchytil  - 2:39.77, ten ještě přidal body za 6. místo na překážkách a zlepšení na 12.37. Za tým poprvé nastoupil Štěpán Znojil a hned z toho bylo 4. místo ve vrhu koulí rovných 6.00 m. Mladičký Lukáš Michetschläger r. 2007,  doskočil v dálce pro 5. místo v novém osobáku 3.72 a ještě přidal 2 body v překážkovém běhu za místo 9. Stále se zlepšující Vojtík Ptáček nastoupil na  60 m, kde si doběhl pro nový osobák 9.28 a tímto časem je tabulkově 3. /za Péťou V. a Vláďou P./,  skončil 6. a v běhu na 150 m o stupínek dále,  bylo z toho celkem 9. bodů pro tým. Z ročníku 2007 ještě startoval Séba Černý, který si vytvořil dva osobáky, nejdříve v hodu kriketovým míčkem – 36.75 m a pak velké zlepšení, téměř o 20 vt. na trati 800 m – 3:03,97 – paráda a jako bonus 1 bod. Ve vrhu koulí si vylepšily osobáky Jáchym Rys – 5.91 m – bodů 6 a Kuba Švarc 5.39 m a 3 body. Počet 11 žáků, kteří nastoupili do tohoto finále, doplnil Luboš Novotný, další z ročníku 2007, a na 60 m př. osobní zlepšení – 14.00.

O největší překvapení z celého finálového závodu se postarala Dominika Barratt, která si ve skoku vysokém vytvořila úžasný osobák 1.32 m – zlepšení o 15 cm, k tomu přidala nečekané 2. místo v této disciplíně. Byl to risk, který se, ale vyplatil, protože  se začalo  skákat na výšce 1.18 m a Domča měla před soutěží osobák 1.17 m. Nebála se a zde je super výkon. A aby toho nebylo málo, tak další osobák zaznamenala na 150 m – 23,30.  O další milé překvapení se postarala Simča Válová ve vrhu koulí. Nejen, že skončila na pěkném 3. místě, ale vylepšila si osobák o 1,27 m na 8.59 a potom si ještě zaběhla 800 m také v novém osobáku 3:03.14. A  u běhu na 800 m zůstaneme, protože Táňa Rezková poprvé na této trati pod 3 minuty, u nás nejlepší běžkyně s časem 2:55.11 a 5. místo pro tým a moc mě těší, že na AC opět vzniká výborná běžecká „STÁJ“, běhy na AC patřily vždy k velmi úspěšným disciplínám. Pro 4 body doběhly Adélka Kloučková na 60 m – 9.50 a Bára Šindelářová v novém osobáku 12.25 také na 60 m, ale s překážkami- byly z toho 7. místa. Poslední bodující závodnicí byla Zuzka Wolfová,r. 2007, také na 60 m př., další osobák 12.30 a za něj místo 8. Tým na počet 8 děvčat doplnila Klárka Vlasáková r. 2007 a Žanetka Bartáková r. 2006.

Na závěr závodu proběhly smíšené štafety 4 x 60 m, postavily jsme 4, ale bodovala pouze štafeta ve složení Petr Vajsochr – Simča Válová – Ondra Kohl – Zuzka Wolfová, získali 5 bodů a 6. místo.

Děkuji všem, kteří v této sezóně nastoupili za družstvo mladšího žactva, připravili jste mi spoustu krásných zážitků a hodně radosti, byli jste dobrá parta. Také děkuji rodičům, prarodičům, sourozencům atd., kteří za vámi na závody přijeli a moc a moc fandili.