AC Praha 1890

Máme nový tartan!!!

 výsledky    foto

Mikulášská hala žactva se nám povedla

Po úspěšném vystoupení na Přeboru Prahy v přespolním běhu 17.11. 2019 se začínáme přesouvat na halové závody.

Vše odstartoval 14. ročník Mikulášské haly žactva pro ročníky 2007 až 2004, pořadatelem PSK Olymp, 7.12.2019. Pro nás to jsou již tradiční závody, každý rok, na základě výběru, zde startují naši mladí atleti a atletky. Letos pouze kategorie mladšího žactva. Na těchto závodech jsou některé disciplíny, ve kterých závodí starší i mladší žactvo dohromady a startují zde, nejen pražští závodníci, ale i závodníci z jiných krajů naší republiky. Konkurence byla veliká, ale naše reprezentace byla skvělá, všichni si překonali osobní rekordy a předvedli velmi kvalitní výkony.

Kryštof Uchytil a Zuzka Wolfová předvedli TOP výkony. Kryštof startoval v běhu na 800 m, tato disciplína byla jen pro mladší žactvo. V závodě si doběhl pro pěkné 5. místo, bojoval od začátku až do konce a padl nový osobák 2:24.49, z pražských závodníků byl nejlepší. Kryštof od ledna bude již v kategorii starších žáků a jeho poslední vystoupení v mladším žactvu je skvělou tečkou.

Rychlík Zuzka Wolfová běžela 150 m, toto byla společná disciplína pro mladší i starší žákyně. Pro Zuzku to byl první start v hale, a hned překonání venkovního rekordu, 20.61 – výborný výkon. Navíc je ročník 2007, tak příští sezona ještě mladší žactvo a už teď se těším, co nám předvede.

V této disciplíně za žáky ještě startovali, Filip Hladůvka, Filip Forejt a Václav Marek. Filip Hladůvka, také od ledna přechází do kat. starších žáků a poslední vystoupení za mladší žáky mu vyšlo, nový osobák na 150 m – 22.17. Filip Forejt se také zlepšil na této trati  na 22.47 a Vašek  - 22.86, ten letos 150 neběžel, ale z roku 2018 měl výkon 24.87. Oba jsou ročník 2007, věřím, že v sezoně 2020 mě budou svými výkony příjemně překvapovat. I pro ně to byl první a povedený start v hale.

Běžkyně Táňa Rezková, se postavila na start 800 m a nevedla si špatně. Jen pomalejší začátek ji připravil o zlepšení na této trati, ale překonala svůj halový výkon z února 2019 na 2:40.60, venkovní čas má hodnotu 2:39.65, tak to bylo opravdu těsné. Tímto výkonem se také rozloučila s kategorií mladšího žactva.

Kryštof a Táňa od října již trénují pod vedením trenéra Fandy Zouhara, Filipa Hladůvku připravuje trenérka Petra Omenobe. Přeji jim mnoho úspěchů v kategorii staršího žactva.

Děkuji za krásnou atletickou sobotu a vzornou reprezentaci oddílu.

 Také moc děkuji rodičům, kteří přivezli naše sportovce do haly a fandili jim.

 Alena Zouharová


  

 

 Komentáře

přidat

Zatím není žádný komentář, buď první!

zpět