AC Praha 1890

Máme nový tartan!!!

foto     foto EM

Běh Máchalkou

Tradiční běh Máchalkou se letos konal, po vzoru loňského roku, trochu netradičně na podzim. Nečekanou novinkou byl také spadlý strom přes cestu, který tak z letošního běhu Máchalkou udělal terénní závod se vším všudy. Žádné okolnosti však závodníky neodradily, a tak se 18. září sešla na startu banda běžeckých nadšenců.

Počasí nám přálo, a i výkony byly parádní. Minipřípravku holek ovládla Maya Kottnauerová, záda jí kryla Anna Šrubařová a trojici nejlepších uzavírala Klára Jankotová. Vítězem minipřípravky se u kluků stal Šimon Dobeš, stříbro si odnesl Antonín Holík a bronz patřil Timovi Kautskému.

U přípravky holek doslova platilo, že kdo se zúčastní, vyhrává. Z trojice děvčat, která se postavila na start, doběhla první Marcela Kottnauerová, druhé místo patřilo Monče Forejtové a bronzovou příčku obsadila Bára Ptáčková.

Někdy se také říká, že každý nejvíc soupeří sám se sebou. Tomuto rčení dá určitě za pravdu i Tobiáš Kautský, který se ve své kategorii přípravky kluků postavil na start jako jediný, a se skvělým výkonem mu tak patří zasloužené první místo.

Mladší žákyně si to také rozdaly ve třech. Oddílový souboj vyhrála Barča Jankotová, druhé místo získala Béata Šperková a s úsměvem na tváři za holkami doběhla Áňa Kautská.

Mladší žáci za sebe letos vyslali pouze jednoho zástupce, a tím byl Filip Grochál. Gratulujeme k vítězství. Jiná nebyla ani situace u starších žáků: jediným závodníkem této kategorie byl Filip Forejt, který se tratě zmocnil s nevídanou lehkostí a směle si tak doběhl pro vítězství.

Kategorii dorostenek ovládla nová běžecká posila Kája Plchová, která se tratí prohnala jako vítr. U dorostenců si to mezi sebou rozdali sprinterská jednička, Péťa Vajsochr a běžecká špička Ondra Kohl. Péťovi patří krásné druhé místo a Ondrovi, který si zaběhl Máchalku v podstatě jako rozklus před Běchovicemi, patří vítězství.

Mezi ženami zvítězila se skoro dvouminutovým náskokem Verča Hanušová, na druhém místě doběhla Markéta Holíková a v těsném závěsu za ní, na třetím místě, Petra Jankotová. Nejenže maminky přišly podpořit své děti, ale také si sami zazávodily. Tak to má být – moc gratulujeme!

Závod Mužů ovládl Roman Jankot, pro stříbro si doběh Radovan Kautský a bronz obdržel Tomáš Šmíd. Když běhá celá rodina – a když běhá ráda – je to radost. A ještě větší radost to je, když běží spolu…Třeba při štafetě. Ani na tu jsme letos nezapomněli, rodinné štafety na trati 500 + 500 m se zúčastnilo 12 týmů.

Zlato si odnesla Barča Jankotová s taťkou, Tobiáš Kautský s taťkou vybojovali stříbro a Marcela Kottnauerová s taťkou získali bronz.

A vidět úsměvy na tvářích vás všech – to bylo pro nás největší vítězství. Všem zúčastněným moc gratulujeme a zopakujeme si to třeba za rok, anebo už na jaře…


  

 

 Komentáře

přidat

Zatím není žádný komentář, buď první!

zpět