AC Praha 1890

Máme nový tartan!!!

výsledky      výsledky body     foto

Vojta Ptáček nejlepší v běhu na 800 m ve IV. kole Přeboru Prahy družstev ml. žactva

IV. a poslední kolo kvalifikace Městského Přeboru družstev mladšího žactva skupiny D se konalo 18.6.2019 na stadionu A.C. Sparta. Naši mladí atleti a atletky se sešli v počtu 16 startujících, opět nám někdo chyběl, ale ti co nastoupili ke svým dvojbojům, zaslouží velkou pochvalu. Družstvo v tomto kole vybojovalo, krásné 3.místo a v tabulce za všechny čtyři kola jsme na velmi dobrém 4. místě, vloni 5., příjemné zlepšení.  

I v tomto kole se nám podařilo získat 1. místo, zásluhou Vojtíka Ptáčka v běhu na 800 m. Běžel skvěle, nejen po taktické stránce, kdy o toto umístění musel bojovat do posledních metrů, ale zároveň si vytvořil velmi kvalitní osobák 2:37.19 a máme tady dalšího výborného běžce.

Další velkou radost nám udělala Emička Šárová, dohodila si krikeťákem pro 2. místo, skvělým výkonem 37.56 m, je to nejlepší výkon od r. 2015, kdy vedu družstvo ml. žactva a navíc je r. 2008, zde se máme do budoucna také na co těšit. V této disciplíně se nám dařilo i u chlapců, Filip Hladůvka  skončil na 3. místě, výkonem 32.46 m.

Ve skoku vysokém jsme napínavě sledovali souboj Zuzky Wolfové s laťkou, která se neustále zvyšovala a Zuzka skákala bez chyby až do výšky 128 cm, zlepšení osobáku o 25 cm, 4. místo v soutěží a k tomu ještě přidala 3.místo v běhu na 60 m, novým osobákem 8.92 – skvělý dvojboj. Za tyto velmi pěkné výkony byla naší nejlepší bodující závodnicí – 43 b. /max.48 b./. a hned za ní Vojta Ptáček s 41 b.

Opět se povedla štafeta, bodovala a došlo k dalšímu zlepšení, ve složení: Verča Studená, Vojta Ptáček, Kryštof Uchytil a Zuzka Wolfová dosáhli na čas 34.57.

Dále bych chtěla vyzvednout výkon Viktora Böhma ve skoku dalekém 3.82 m, patří do ročníku 2008 a spolu s Emou Šárovou a Kristinkou Havelkou, jsou velkou  posilou družstva.

Závěrem bych chtěla všem, kteří nastoupili v dresu AC v této soutěži družstev, moc poděkovat, skvěle jste reprezentovali náš oddíl, podíleli jste se na velmi pěkném výsledku.

Poděkování patří také fanouškům, kteří na stadionech byli s námi, fandili a měli radost z našich pěkných výkonů.

V září, zřejmě 10.9.2019  nás čeká Semifinále A této soutěže a zde bude opravdu důležitá účast každého ze skupiny ml. žactva, jedná se o postup do finále, které proběhne v následujícím týdnu.

Všechny výkony v příloze

Alena Zouharová  - vedoucí družstva


  

 

 Komentáře

přidat

Zatím není žádný komentář, buď první!

zpět