výsledky      výsledky body      foto

Na AC zazářily atletické hvězdičky – Domča, Táňa a Kryštof

Mladší žactvo  má za sebou další,  již III. kolo závodu Městského Přeboru družstev, které se konalo u nás na AC a jsem moc ráda, že se nám doma velmi dařilo. Družstvo skončilo v tomto kole na velmi dobrém 4. místě, bohužel 7 bodů za místem 3., škoda, bylo nás pouze 15 /může startovat 24/. Většina těch, kteří nestartovali, byli omluveni /škola v přírodě, nemoc, jiná aktivita/. V tabulce po třech závodech jsme poskočili na 4. místo a ve IV. kole je stále o co bojovat.

Nejúspěšnější závodnicí byla Domča Barratt, která výborným výkonem a novým osobákem vyhrála výšku – 137 cm, v současnosti jí patří 6. místo v Praze . Zároveň, to je první naše vítězství v této soutěži. Jako druhou disciplínu měla běh na 60 m, kde se opět zlepšila a poprvé běžela pod 9 vt. – 8.97 a přidala body za 7. místo. Družstvu vybojovala spolu s Kryštofem Uchytilem nejvíce bodů a to 42 ze 48 možných. Kryštof také skvěle zabojoval, hlavně ve své parádní disciplíně, v běhu na 800 m. Doběhl na 2. místě, čas 2:34.22 /těsně za osobákem z haly 2:34.10/, zbrzdila ho nemoc a k tomu další osobák v hodu kriketovým míčkem 38,61 m a místo 6.  V žákyních na 800 m se nám zásluhou Táni Rezkové a mladičké Kristinky Havelkové také velmi dařilo, Táňa 2., časem 2:46,67 kousek za osobákem, také z haly 2:44.15, ale osobák v krikeťáku 32.20 m.  Kristinka opět předvedla, že běhání je její silná stránka a její nejlepší čas na 800 m je 2:52.42 a patřilo jí místo 5. Zuzka Wolfová byla další závodnicí, která se svými pěknými výkony dostala na 41 bodů. Hlavně jí vyšly překážky na 60 m v novém osobním zlepšení 11.73 – 5. místo a 4. místo a další osobák si vyskákala v dálce za 3.81. A tato disciplína se povedla i Vojtovi Ptáčkovi, také 4. místo a zlepšení na 4.10, proti loňskému výkonu 3.22 m. Za družstvo poprvé nastoupil Viktor Böhm r. 2008 a velmi mě překvapil svým výkonem v hodu kriketovým míčkem 38.44 m, místo 7. Také a ráda se musím zmínit o štafetě na 4 x 60 m, která konečně bodovala za 6. místo, zaběhla nejlepší čas 34.65, ve složení: Vašek Marek – Domča Barratt – Vojta Ptáček a Zuzka Wolfová, vloni byl nejlepší čas 35.34 ve složení: Vašek Marek-Simča Válová-Petr Vajsochr-Zuzka Wolfová . Trénink štafet se vyplácí.

Jak si vedli další závodníci a závodnice, najdete ve výsledcích v příloze.

Všem, kteří závodili a bojovali, ještě jednou moc děkuji, opět to pro mě byla velká podívaná a radost.

IV. a poslední kolo kvalifikace družstev, kde si naši mladí atleti a atletky mohou zazávodit, se koná 18.6.2019 na stadionu A.C. Sparta – Podvinný mlýn.