výsledky      výsledky body      foto

Družstvo mladšího žactva ve skupině D stále na 5. místě

V pondělí 13.5. 2019 na stadionu FTVS proběhlo II. kolo závodu družstev mladšího žactva skupiny D.  V dresu AC nastoupilo 8 děvčat a 8 chlapců, není to úplně ideální účast, ale všichni bojovali o co nejlepší výkony a umístění a tak jsme stále na velmi dobrém 5. místě.

Za umístění dostávají startující v každé disciplíně přidělené body. Boduje se 1. až 24. místo.( 1.místo= 24 b. – 24.místo= 1 b. a bodují  pouze 2 v disciplíně za oddíl ) Body se sečtou a vytvoří se pořadí.

Z děvčat byla nejlepší Nela Hrnčířová, která získala nejvíce bodů 31. Poprvé běžela 800 m časem 2:59,12 – velmi dobrý výkon a obsadila pěkné 6. místo. Další body získala v hodu kriketovým míčkem – 12 b.  6.místo ještě získala ve vrhu kouli v novém osobním rekordu Klárka Vlasáková 7,99, zlepšení o více, jak 1 m a k tomu přidala body za běh na 150 m, další osobák – 24,07 a 9 b. Celkem 28 b.,na stejný počet bodů dosáhla i Verča Studená, poprvé běžela 60 m př. za 13.80 – 13.místo, to je asi nejvíce komplikovaná disciplína, ale s dětmi ji hodně trénujeme, tak už to není takový strašák, jako v minulosti. Více bodů však Verča získala v dálce, kde se ji podařil krásný výkon 3,73 m – 16 b., 9. místo.  Další body ještě získaly – Žanda Bartáková, Kristinka Havelková, Amálka Přádová a Anička Źelinská.

Chlapci na tom bodově byli ještě o něco lépe. Nejvíce bodů získali  Vojtík Ptáček a Filip Hladůvka, oba mají z tohoto kola 33 b. a navíc ve stejném dvojboji – 150 m a vrh koulí. U Vojty další osobní zlepšení v běhu na 150 m – 22.97 a 5. místo, ve vrhu koulí 12. místo. U Filipa vůbec první  body pro družstvo,  150 m za 23.56 – 7. místo, ve vrhu koulí 10. místo, skvělé. O 32 bodů se postaral náš nejlepší běžec Kryštof Uchytil, který byl, ale po nemoci a tak jsme se rozhodli, že běh posuneme do dalšího kola a nastoupil do dvojboje 60 m př. a dálky.  Hlavně se mu vydařila dálka, nový osobák 3,84 a 7. místo, z překážek 11.  A určitě zaslouží pochvalu  Vašek Marek nejen za 31,5 bodů, první start ve výšce, krásný styl a zatím osobáček 1,13 m, 10 místo a k tomu 8. místo ze sprintu na 60 m. Do TOP 10 si doskočil Luky Michetschläger,také v osobním zlepšení na 3,81 a 9 místo.

Moc mě potěšil výkon v běhu na 800 m Adama Smiggelse, čas 2:47,59 a 5. místo,  pro něj to byl také první závodní start za AC a hned takový běžecký čas. V bězích se nám opravdu začalo velmi dařit, což dokazují výkony letošní sezony. A na této trati zaznamenal zlepšení i Filip Forejt 2:59,83.

Opět děkuji všem, kteří startovali v tomto kole, postarali se o to, že jsme stále na dobrém 5. místě a můžeme v dalších kolech, které nás čekají, ještě bojovat o příčku vyšší.

Další III. kolo je u nás, 30.5.2019 a očekávám, že se sejdeme v té nejsilnější sestavě a podáme další kvalitní výkony.