výsledky MPD      foto

Táňa a Kristinka v TOP 10 na Přeboru družstev v přespolním běhu – skupina D

Družstvo mladšího žactva zahájilo svojí soutěž v rámci MPD /Městský přebor družstev/ přespolním během 20.3.2019 v okolí vodní nádrže Džbán -  Praha 6.

Naši mladí atleti a atletky budou do června soutěžit ve skupině D, kde je 10 družstev, v Praze jsou čtyři skupiny. V průběhu měsíce května a června proběhnou další tři kola, již na atletických stadionech.

Nyní zpět k velmi dobrému vystoupení našeho družstva v I. kole. Letošní mladší žactvo /r. 2006,2007, doplněný o r. 2008/ slibně navázalo na loňský rok, jak účastí, výkony, ale i umístěním. Startovalo 7 děvčat a 8 chlapců – vloni 13. O pořadí družstev v přespolním běhu rozhoduje umístění na 1. až 48. místě v každé kategorii. Za umístění na 1. místě je 48 b. a za místo 48. je bod 1. Za každé družstvo boduje maximálně šest nejlepších závodníků/závodnic. Na základě takto přidělených bodů, vznikne pořadí družstev.

Vloni v přespolním běhu zazářil náš nejlepší běžec Kryštof Uchytil 2. místem /letos se, bohužel, nemohl zúčastnit, byl mimo republiku/ a štafetu tak přebrala děvčata. Táňa Rezková si doběhla pro výborné 4. místo /92 startujících / a opět potvrdila, že patří k běžecké špičce v Praze.  Poprvé za družstvo mladšího žactva nastoupila naše nejmladší závodnice Kristinka Havelková r. 2008 a hned z toho bylo krásné 10. místo. Pro Kristinku je běhání velká radost a pod vedením tatínka Petra a za velké podpory maminky Květy běhá odmalinka a určitě o ní ještě hodně uslyšíme.  Obě děvčata vyběhala pro družstvo 84 b. a ještě Anička Želinská přidala 1 bodík, každý bod se počítá a může být v konečném pořadí rozhodující. Domča Barratt, Emička Šárová r. 2008, Amálka Přádová a Mia Bajerová  již na žádné body nedosáhly, startovní pole bylo hodně početné.

Bodování u chlapců bylo stoprocentní, 6 závodníků dosáhlo na bodovaná umístění i když, zde byl počet startujících menší /63 /.  Nejlepší byl Vojtík Ptáček, v cíli byl na pěkném 17. místě, o ještě lepší umístění ho připravila nemoc, kvůli které nemohl přes 2 měsíce trénovat. Filip Forejt a Štěpán Znojil také prokázali své běžecké kvality a patřilo jim 21. a 25. místo.  A bez bodů nezůstali - Jenda Lebeda – 34., Luboš Novotný 35. a Vašek Marek 37.  Filip Hladůvka a Luky Michetschlager zůstali bez bodů i když oba doběhli do bodovaného 48. místa.

A jak to vše dopadlo, myslím , že velice dobře. Z prvních závodů si naše družstvo vyběhalo velmi dobrou pozici – držíme 5. místo v tabulce. Jak si povedeme dál, záleží i na počtu startujích při dalším kole. Rezervy máme. Všichni zasluhují velkou pochvalu a poděkování za účast v tomto přespolním běhu. Trať měřila cca 1450 m, všichni ji uběhli a nikdo s ní neměl žádný větší problém. Vše je jen o tréninku a i na tyto delší tratě trénujeme.

Poděkování patří také mamince Vlastě Novotné, která se mnou jela, jako doprovod, dále Péťě, Pavlovi, Péťovi /Šárovi/ a Petrovi, Květě – za krásné fotky a Davídkovi /Havelkovi/, že vypomohli a moc fandili v místě startu a cíle.