AC Praha 1890

Máme nový tartan!!!

výsledky     foto     body

Vynikající 2. místo Kryštofa Uchytila v přespolním běhu

Výborný vstup do závodu MPD (Městský přebor družstev) mladšího žactva se vydařil našim mladým atletům a atletkám. 11.4.2018  v Centrálním parku Prahy 13 se konal přespolní běh, který otevřel I. kolo této soutěže a naší skupiny C. Je zde 9 družstev.  

Přespolní běh měl vždy z naší strany velmi malou účast, uběhnout cca 1400 m dá opravdu zabrat.  Letošní mladší žactvo mě, ale velmi překvapilo, jak účastí tak i velmi dobrými výsledky. O pořadí družstev v přespolním běhu rozhoduje umístění na 1. až 48. místě v každé kategorii. Za umístění na 1. místě (48 bodů) za 48. místo (1 bod). Za každé družstvo boduje maximálně šest nejlepších závodníků/závodnic. Od nás nastoupilo 5 děvčat (všechna bodovala), chlapců dokonce 8 ( 6 bodovalo)  a mimo soutěž ještě běžel 1. V rámci tohoto závodu probíhala ještě jedna soutěž – Pražský běžecký pohár, proto uvádím upravená umístění pro náš závod proti výsledkové listině.      

Z děvčat dosáhla nejlepšího umístění a nejvíce bodů  Táňa Rezková, do soutěže se jí započítává  velmi pěkné 15. místo,  23. místo Simči Válové a  25.  Adélky Maříkové je také velmi dobré. Další důležité body pro družstvo vybojovala Domča Barratt  na 37. místě a ještě 1 bod přidala Klárka Vlasáková – nejmladší naše závodnice.

U chlapců nejvíce zazářil Kryštof Uchytil, když si  výborným během vybojoval úžasné 2. místo a ještě si odvezl stříbrnou medaili. Velmi milým překvapením pro mě bylo skvělé 8. místo Ondry Kohla, který ze zdravotních důvodů 3 měsíce netrénoval a pak podá super výkon. Náš nejrychlejší závodník Péťa Vajsochr ukázal, že umí běhat i přespoláky, dočkal se prvních bodů, vloni mu to těsně nevyšlo a letos je to velmi pěkné 13. místo.  Honza  Melč se běžecky lepší závod od závodu a 24. místo je dobré . Do družstva body přispěli také Vojtík Ptáček, který byl před závody nemocný a přesto skončil na  místě 29. a Vláďa  Pravenec, který nejraději běhá krátké tratě se také rozhodl, že si přespolák zkusí a udělal dobře, byl 35. Za družstvo ještě běželi Patrik Melč a Adam Vrla, tentokrát pro ně už body nezbyly a Jenda Lebeda, ten musel běžet mimo soutěž – škoda.

Jak jsme dopadli, jako družstvo ještě bohužel nevím – určitě dám vědět.

Také musím pochválit Zuzku Wolfovou a Lukyho Michetschlägera, kteří nemohli ještě závodit, ale o to víc fandili a z dosažených výsledků svých kamarádů měli velkou radost.

Moc děkuji trenérovi Pavlovi Máchovi, který jel s námi, abych na tu radost z našeho vystoupení nebyla sama.

Bylo to velmi pěkné, slunečné a medailové sportovní odpoledne, které bylo zakončeno naším potleskem pro Kryštofa.

Další vystoupení v rámci družstva nás čeká 17.5.2018 v domácím prostředí, doufám, že toho využijeme a sejdeme se ve velmi početné sestavě.

Alena Zouharová – vedoucí družstva

 

 

Bodové vyhodnocení přespolního běhu – MPD  mladšího žactva


V předcházejícím článku jsme slíbila, že budu informovat o celkovém bodovém umístění našeho družstva mladšího žactva v přespolním běhu.

Nejdříve začnu u chlapců, vedli si opravdu výborně a jejich 3. místo v tabulce je vynikající i když je to teprve začátek soutěže a vše se může v průběhu dalších kol měnit. Bylo také moc dobře, že do soutěže jich běželo 8 i když boduje pouze 6 závodníků.

Děvčata běžela pouze v počtu 5 závodnic /chyběla nám zde ještě aspoň 1 do bodování/. A i proto je z toho právě 7.místo, ale i tak  je chválím, protože opravdu velmi bojovala o co nejlepší umístění.

Celkově je z toho 5. místo, které není vůbec špatné vzhledem k naším soupeřům. Soutěž je teprve na začátku a je velmi důležité se k dalším kolům této soutěž scházet v co nejpočetnější sestavě. Děti máme šikovné, jak ukazují  první výsledky.

Znovu upozorňuji, že další kolo je u nás 17.5.2018 – budu očekávat naší velkou účast.

Děkuji za výbornou reprezentaci  AC PRAHY 1890


Alena Zouharová

 


  

 

 

Komentáře

přidat

Zatím není žádný komentář, buď první!

zpět