výsledky      výsledky body     foto

MLADŠÍ ŽACTVO VYHRÁLO FINÁLE C DRUŽSTEV

Družstvo mladšího žactva má za sebou poslední závody letošní sezóny. Závodit se začalo na jaře přespolním během, následovala tři základní kola ve dvojbojích a minulý týden semifinále o postup do závěrečných finálových bojů a vše vyvrcholilo výhrou FINÁLE C – sen se mi splnil, moc děkuji.

Finále C se konalo na stadionu SK Jeseniova, 18.9.2019 za slunečného, ale chladného počasí. Naše účast byla skvělá, téměř na 100%, ke startům nastoupilo 22 atletek a atletů /12 chlapců – víc jsem jich postavit nemohla, i když zájem byl, ale nedovolují to pravidla, to děvčat bylo 10, tam ještě mohla nastoupit dvě/. Z tohoto počtu jich 17 bodovalo do tabulky celkového pořadí /10 chlapců a 7 děvčat/. Bodovalo se do 10. místa, 1. místo za 11 b., 2. za 9 atd. až 10. místo´- 1b.  Ze 17 disciplín jsme vyhráli 6x, 6x jsme byli na 2. místě a 1x místo 3.

Plný počet bodů získal náš nejrychlejší atlet – Jenda Lebeda, vyhrál, jak 60 m, tak i 150 m, navíc v novém osobním zlepšení – 20.68. Zuzka Wolfová, byla druhou nejvíce bodovanou závodnicí – 20 b.,  a pro naše barvy získala 1. místo také běhu na 150 m a k tomu přidala  2. místo z 60 m překážek. 3. místo v počtu bodů 18, má Vojta Ptáček za dvě 2. místa, v dálce a ze 150 m. Další velmi úspěšnou závodnicí byla Domča Barratt, která vyhrála výšku a navíc si vytvořila osobáček 140 cm. Velmi se nám dařilo v mé oblíbené disciplíně, v běhu na 800 m, nejdříve nastoupila Táňa Rezková, kdy bez problému a jasně si doběhla stylem start – cíl pro 1. místo. Podobná režie se odehrála u žáků , Kryštof Uchytil už je zkušený závodník na této trati a suverénně zvítězil.  2. místo nám patřilo ve vrhu koulí žákyň, zásluhou Klárky Vlasákové v novém a velmi pěkném osobáku 9.41 m. A úplně stejně se dařilo naší nejmladší závodnici r.2008 Emě Šárové v hodu kriketovým míčkem.  Ve štafetách se nám v minulých závodech moc nedařilo, ale tady to vyšlo. Ve složení Domča Barratt, Vojta Ptáček, Zuzka Wolfová a Jenda Lebeda – nejlepší čas sezóny 34.27 a  a za něj 2. místo. Běh na 150 m byl pro naše žáky velmi úspěšný, k 1. a 2. místu, patří místo i 3. zásluhou Filipa Forejta. Další bodovaná místa našich závodníků a závodnic, která rozhodla o vítězství týmu z AC najdete v příloze.

Celému našemu týmu moc gratuluji k vítězství, a přeji vám hodně radosti s atletikou.