výsledky     body     foto

VÍTĚZSTVÍ, OSOBÁČKY A RADOST VE FINÁLE C DRUŽSTEV MLADŠÍHO ŽACTVA

Na našem stadionu se 23.9.2020 odehrálo FINÁLE C družstev mladšího žactva. Nastoupilo 23 atletů a atletek, u mě velká spokojenost s účastí, počasí nám velmi přálo, atmosféra byla výborná, fanoušků hodně a padaly velmi pěkné výkony.

Náš tým skončil na velmi dobrém 2. místě za silným soupeřem ŠSK Újezd nad Lesy. Do tabulky bodů přispělo 10 chlapců a 9 děvčat.

Nejúspěšnější závodnicí byla opět Zuzka Wolfová, která získala plný počet bodů 22, vyhrála, jak 60 m překážek ve vynikajícím čase 9.84 – v Praze jí patří průběžné 3. místo, tak 60 m a v této disciplíně je nejlepší v Praze časem 8.09, opět nové velmi hodnotné osobáky. Další prvenství získala Klárka Vlasáková ve vrhu koulí, i ona si zapsala osobák s výborným výkonem 11.39 m a patří jí 3. místo v Praze. U chlapců jsme měli také 1. místo zásluhou Lukáše Michetschlägera, který velmi dobře zvládl 60 m překážek, také v osobáku 11.69. A nakonec i  1. místo ve štafetě na 4x60 m, běžené ve složení Lukáš Michetschläger – Filip Forejt – Anička Uchytilová- Zuzka Wolfová, čas 34.01. PARÁDA.

Elen Pexidrová dohodila kriketovým míčkem na skvělé 2. místo výkonem 34.12, první závod v této disciplíně, ale vůbec to neměla jednoduché, v té době také běžela 800 m, kde skončila na 6. místě a zlepšení času na 2:55,13. Je to bojovnice. Stejně bojovné srdce prokázala Verča Studená, která ve skoku dalekém výkonem 4.00 m a v běhu na 150 m časem 22.83, z obou disciplín má osobáky, obě soutěže probíhaly současně a obsadila 3. místa. A ještě jedno 3. místo čekalo na Vaška Marka ve vrhu koulí 3 kg za výkon 9.66 m, celý srpen měl nohu v sádře, tak nemohl startovat ve svých silných disciplínách /dálka, běhy 150 a 60 m, 60 m překážek/ a tak jsme s trenérkou Magdou vymyslely start na kouli a kriket a ono to parádně vyšlo, Vašek nemá slabé disciplíny, v kriketu 44.57 m – 4. místo, dva osobáky a nejvíce bodů za disciplíny u chlapců – 15.bodů.

A ročník 2009 opět potěšil a zazářil. Anička Uchytilová 4. místo ve vrhu koulí 2 kg – 8.12 osobák a navíc jí v této kategorii patří 1. místo v Praze – super a k tomu ještě přidala v běhu na 60 m 10. místo, čas 9.25 je velkým příslibem do budoucnosti. Ondra Folda opět běžel svojí parádní disciplínu 800 m, další jeho zlepšení na této trati na 2:47.76  - 6 místo. Tento čas v jeho kategorii 2009 je 3. místem v Praze. A nakonec nesmím zapomenout na Ester Böhmovou ta se v dálce zlepšila na 3.45.

V družstvu máme opravdu šikovné atlety a atletky, např. Filip Forejt – 2 osobáky v kouli 3 kg 9.61 – 4. místo a 5. místo v běhu na 150 m 22.12 a 13 b. Pro družstvo o bod méně měl, stále se lepšící Viktor Böhm, také 2 osobáky, v dálce poprvé za 4 m na 4.01 a v kriketu 41.40 – byla z toho 5. místa.  Další 5. místo krásným během na 150 m vybojovala Kája Vavrušková – čas 23.13, v dálce 3.65 a osobáček. Pochvalu určitě zaslouží 2 výškařky Kája Pěničková a Sophia Hánová, nebylo moc tréninkového času na tuto disciplínu, ale zvládly to obě shodným výkonem 113 a dohromady daly 3.5 b., každý bod rozhoduje. Příští rok to budou velmi dobré skokanky a to samé platí o Káje Vavruškové pro dálku.

A také moc děkuji za statečnost Danielce Čermákové, kterou jsem postavila na 800 m, zvládla jí, doběhla i když prohlásila, že už nikdy více, tak já věřím, že příští rok si jí zopakuje a bude z ní mít radost.

Další bodovaná místa žáků a žákyň najdete ve výsledcích v příloze.

Opět to bylo krásné závodní odpoledne na našem stadionu, nechybělo nadšení a bojovnost a já všem děkuji.