výsledky      body     foto AZ     foto KK

Olda a Zdenda zazářili ve Finále B, družstev mladšího žactva

V úterý 20.9.2022 se na stadionu Mazurská konalo Finále B družstev mladšího žactva. Naši mladí atleti a atletky v tomto finálovém závodě startovali poprvé. V uplynulých letech jsme vždy bojovali ve finále C a nyní jsme se dočkali dalšího postupu. Všichni jsme z toho měli a máme obrovskou radost. Během celé letošní sezony, toto družstvo podávalo velmi dobré výkony a tak udělalo krásnou tečku za touto soutěží.

Bojovalo se o pořadí v Praze o 9. až 16 místo. Velká marodka nás připravila bojovat o přední umístění, i když klukům patřilo za jejich body 12. místo, tak děvčata byla až 16. Nakonec to bylo místo 15., ale i tak jsme velice spokojeni. K závodům se sešlo 9 chlapců a 6 děvčat, všichni podávali velmi pěkné výkony a umístění. Body se rozdávají za 1. až 10. místo, 1. místo je za 11 b., 2. za 9, a 10. místo je za 1 bod. Bodovalo celkem 10 atletů a atletek.

Nejúspěšnějším závodníkem byl talentovaný a všestranný Olda Borovička, který v dálce novým osobákem 4,98 m vyskákal prvenství a v běhu na 150 m opět v osobáku 19.59 si doběhl pro 2. místo. Zdenda Zeman to je objev letošní sezony, velmi snaživý a houževnatý, ten vybojoval dvě 2. místa a také dva nové osobáky, ve vrhu koulí 9.87 m a v hodu kriketovým míčkem 51.30 m.

Dále jsme obsadili tři krásná 4. místa zásluhou Vojty Konopáska v dálce osobákem 4.18, Péti Šáry v krikeťáku 43.96 a Šárky Rypáčkové ve skoku vysokém, další výborné zlepšení této mladičké závodnice na 134 a k tomu přidala body v běhu na 150 m za 23.46, patřilo jí místo 8. 5. místo a osobák přidala stále se lepšící Terka Náseové ve vrhu kouli 8.99 m. Bodově úspěšná byla i štafeta na 4 x 60 m ve složení: Šárka Rypáčková-Anička Znojilová-Zdenda Zeman-Olda Borovička, 5 bodů za 6. místo. V běhu na 800 m jsme získali další body od Aničky Znojilové za 7.místo časem 2:43,77 a Maxe Daráše, byl 10., zlepšení na 2:56,78, z běhu na 60 m přidal 8. místo a také osobák 9.51.  Body na nás čekali i ve skoku vysokém chlapců zásluhou Ondry Foldy za výkon a osobák 120 – 8.místo a Davida Votočky za dělené 9. místo a také 120, rovněž osobák. Další 9. místo přidal Péťa Šára ve vrhu koulí osobákem 6,60.

Za družstvo ještě nastoupili, Vítek Hladina, Terka Spurná, Martin Kadlec, Barča Jankotová, Anetka Hladůvková.

Vystoupení to bylo úspěšné a já všem moc děkuji. Fanouškům opět děkujeme za velkou podporu ve Finále B.