AC Praha 1890

Máme nový tartan!!!

výsledky     body      foto


Mladší žactvo skončilo ve skupině D na 3. místě

Poslední 4. kolo Přeboru Prahy družstev mladšího žactva skupiny D, se konalo za velmi teplého a slunečného počasí 23.června 2022 na Slavii. Naše účast byla velmi malá, pouze 5 děvčat a 7 chlapců, /školy v přírodě, výlety, kroužky/a tak jsem se obávala, že o toto výborné místo, které jsme si vybojovali ve 2. kole, přijdeme. Zásluhou velké bojovnosti děvčat a chlapců se tak nestalo a my se můžeme radovat. Na podzim nás čeká semifinále, které bude velmi důležité z hlediska zařazení do finálových skupin.

Jednoznačně nejúspěšnější závodnicí byla mladičká Šárka Rypáčková /r.2011/, která vyhrála ve vrhu koulí 2 kg, v osobním rekordu 8.44 m a v běhu na 150 m skončila na vynikajícím 3. místě s výborným časem 22.57, je to talent. Pro družstvo získala nejvíce bodů 46. Shodných 40 b., získali Zdeněk Zeman a Sam Knor. Zdeněk 4. místo v hodu míčkem 39.28 m a pro 6. místo o které musel bojovat s oddílovým kamarádem Vojtou Konopáskem- ten skončil 7., si doběhl na 800 m časem 2:52.39. Sam si v dálce doskočil také pro 4. místo a osobák 4.11 a v běhu na 60 m překážek si udělal také nový osobák 12.67 a rovněž přidal 6. místo. Moc pěkné výkony a umístění chlapců. Dvě 6. místa ještě přidali Šimon Chromík ze sprintu na 60 m  a k tomu osobáček 9.11 a Ondra Folda z dálky a také osobák 3.91. Šimon se skvěle předvedl ve výšce výkonem 128 cm a vyskákal tak místo 8. Výška Terezky Náseové pro mě byla velkým překvapením, zvládla 120 cm, není to jen koulařka, a k tomu si dala 60 m. Nejmenší naše atletka Barča Jankotová nastoupila na 60 m překážek, u mě byly možná větší obavy z této nelehké disciplíny než u Barunky, ale ona je přeskákala opravdu skvěle a bez zaváhání a pak si ještě přidala osobáček v dálce na 3.24. Velká pochvala jí patří i za účast na závodech, jako jediná z našeho družstva byla na všech čtyřech závodech, skvělé.  

Pochvala a poděkování za reprezentaci v tomto kole dále patří: Elišce Černochové, Violce Vavruškové, Vítkovi Hladinovi, Vojtovi Konopáskovi, Maxovi Darášovi.

A abych jenom nechválila, tak malý černý puntík dávám za štafetu na 4x60 m. Smíšené štafety jsme mohly postavit pouze dvě, bohužel chyběla děvčata. Štafeta ve složení: Ondra Folda, Šárka Rypáčková, Eliška Černochová, Sam Knor – doběhla na slušném 9.místě a bodovala. Druhá štafeta, to, ale nedala – děvčata Terka Náseová a Barča Jankotová své úseky zvládly, ale pak už přišla smůla, Vítek na třetím úseku vběhl do jiné dráhy a Zdeněk, který finišoval na čtvrtém úseku neproběhl cílem, zastavil se dříve…., ale i to patří ke sportu.

Moc děkujeme /také trenérky Verča a Péťa/za skvělou jarní závodní sezonu a těšíme se na podzimní pokračování. Velká pochvala a díky patří naším výborným fanouškům, bez nich by to nebylo ono.

Alena Zouharová


  

 

 Komentáře

přidat

Zatím není žádný komentář, buď první!

zpět