AC Praha 1890

Máme nový tartan!!!

 výsledky     foto

Bojovnost, nadšení a radost

21. června  2018 nastoupilo družstvo mladšího žactva do 4. kola kvalifikace  městského přeboru, které se již po druhé konalo u nás.

Opět se sešla výborná parta, která bojovala o každý bod pro družstvo. Žáků byl plný počet 12  – víc postavit nemůžu a žákyň pouze 5, /školy v přírodě a dovolené/.  Bodové výsledky ještě nemám, ale předpokládám, že chlapci budou z 9 družstev opět hodně vysoko. Vše ještě doplním a nyní k jednotlivým výkonům.

Nejlepším naším závodníkem byl Péťa Vajsochr, který vyhrál běh na 150 m, výborným časem 21.31  - další jeho zlepšení  na této trati, a k tomu přidal osobák a 2.místo ve vrhu kouli 7.30 – velká gratulace.  Běh na 150 m vyšel také bezvadně Jendovi Lebedovi, doběhl si pro 3. místo a čas 22,37 je hodně dobrý , protože ještě příští rok bude v této kategorii. Další zlepšení zaznamenal Vláďa Pravenec  na 60 m – jeho nový osobák je 9.03, věřím, že na  podzim to bude ještě lepší a bude to pod 9. Na této trati musím moc pochválit Lukáše Michetschlägera za čas 9.54, vzhledem k tomu, že je r. 2007 a do tohoto r. patří i Séba Černý, který nastoupil poprvé za družstvo a výkon v hodu kriketovým míčkem 35.41 – nádhera. Nejvíce obsazenou disciplínou v barvách AC byly překážky,Kryštof Uchytil, Vojta Ptáček, Vašek Marek a Luboš Novotný, z této disciplíny mám vždy velké obavy, ale naši chlapci se nebáli, dokonce si ji sami vybrali a jejich premiéra nebyla vůbec špatná. Překážky nakonec nejlépe zvládnul  vynikající běžec Kryštof Uchytil i stylově to bylo dost dobré, že by nový stýplař, které by navázal na velké úspěchy Fandy Zouhara ml. a našeho nadějného stýplaře stejného jména dorostence Kryštofa Vrány /23.6.2018 – 4. místo 2000 m př. na Mistrovství republiky dorostu/.  Milé překvapení nás čekalo ve skoku vysokém, kde Luky Michetschläger, Vláďa Pravenec – první závod v této disciplíně a Kuba Švarc skočili shodně 1.14. Také je potřeba pochválit Honzu Šípa, první start v družstvu, za hod krikeťákem 35.19 a Honzu Melče ve vrhu koulí 6.40.

Děvčata se také velmi činila, 4. místo obsadila Adélka Maříková v krikeťáku 29.62 a Simča Válová ve vrhu koulí 7.32. Zuzka Wolfová, ta měla lepší výkony než naši kluci, 60 m př. přelétla za krásných 12.66 a v dálce doskočila na 3.61 a také patří do ročníku 2007.  Důležité body přidaly Žanetka Bartáková a Klárka Vlasáková.

Pochvalu si ještě zaslouží štafeta na 4 x 60 m ve složení: Vašek Marek- Simča Válová – Zuzka Wolfová a Péťa Vajsochr, která zaběhla nejrychlejší čas z našich dosavadních štafet – 35.34.

Děkuji za krásnou závodní atmosféru a těším se na podzimní pokračování této soutěže, kde nás čeká semifinále a finále o konečné pořadí v Praze.

Výsledky v příloze.

Alena Zouharová


  

 

 Komentáře

přidat

Zatím není žádný komentář, buď první!

zpět