foto

Výborné výkony mladšího žactva na OLYMPU

21.5.2015 se na stadionu Olymp ve Stromovce konalo 3. kolo MPD mladšího žactva. Naše účast opět nebyla velká, sešlo se nás 14. V pořadí družstev zřejmě žádná změna nenastane, ale to co předvedli naši mladí závodníci v některých disciplínách bylo vynikající.

Dominik Podlena s přehledem zvítězil v běhu na 150 m velmi dobrým časem 21,32 a získal tak další 1. místo v této soutěži. K tomu přidal pěkné 3. místo ve vrhu koulí 7,90 m. Další senzační 1. místo vybojovala na trati 600 m Verča Hanušová časem 2:02,20.Do cílové rovinky vbíhala ještě na 2. místě, ale proti jejímu zrychlení na posledních metrech neměla soupeřka žádnou šanci. Velmi úspěšný závodník Štěpán Veleta získal 2. místo v hodu kriketovým míčkem – 44,58 m a 3. místo v běhu na 600 m 1:54,92. Klárka Hrdličková získává medailová umístění ve sprintech. Po 3. místě v minulém závodě na 60 m, si doběhla pro skvělé 2. místo na 150 m – 22,60.

Nejlepší naše závodnice v hodu kriketovým míčkem Anička Hochmanová vybojovala hezké 4.místo výkonem 26,90 m. 4. místo také získala naše sprinterka Klárka Hrdličková ve vrhu koulí – 7,35 m, 5. místo v této disciplíně obsadila Adélka Špičková – 7,27 m

Za družstvo v tomto kole startovali také 4 žáci z atletického kroužku při ZŠ Na Šutce vedeným p.učitelem Honzou Krupičkou /bývalý člen AC/. Tito závodníci v čele s výborným Štěpánem Veletou se podíleli na bodovém zisku AC . Věřím, že tato sportovní spolupráce bude nadále pokračovat.