výsledky     foto

Spanilá jízda mladších žáků

Ve středu 30.5.2018 se na stadionu FTVS v Praze 6 konalo 3. kolo Městského přeboru družstev mladšího žactva naší skupiny.

Opět jsme se sešli ve velkém počtu, moc chválím, žáků se hlásilo 15, ale bohužel startovat jich může max. 12, děvčat bylo 7 – tam máme stále rezervy, hlavní důvod školy v přírodě.

Do této soutěže se poprvé zapojili, Anička Želinská, Adélka Kloučková, Václav Marek, Luboš Novotný a svými výkony přidali důležité body do celkového hodnocení družstva.

A jak to celé dopadlo? Jedním slovem výborně. S trenérkou Lenkou Křížovou jsme zase prožívaly hodně radosti a nadšení z výborných výkonů naší skupiny. Chlapci opět získali v tomto kole  1. MÍSTO, bez započítání štafet. Nejvíce bodů získali Petr Vajsochr, Ondra Kohl a Jenda Lebeda, všichni shodně 40 b. Mezi nejhodnotnější výkony patří běh Ondry na 800 m 2:39.71 a Péti na 60 m 8.58, velmi kvalitní osobáky, a k tomu 3. místo v disciplíně. Péťa ještě přidal velké zlepšení ve výšce na 1.23 z loňska 1.05 m. Jenda  běžel poprvé 60 m př., dobrým časem 12.34 si zajistil 4. místo. Ještě jedno 4. místo přidal Vláďa Pravenec v hodu kriketovým míčkem pěkným výkonem 41.58 – příjemné překvapení.

U děvčat získala nejvíce bodů Adélka Maříková 35 a také jí patřilo nejlepší umístění v disciplíně – 4. místo ve vrhu koulí a zlepšení venkovního osobáku, z haly má o 5 cm více. Adélka v letošní sezóně prokazuje zlepšení také v běžeckých disciplínách a jak je na tom po stránce skokanské, poznáme možná v dalším kole této soutěže. A právě skokanské disciplíny, hlavně výška, nám dělají také hodně radosti, v tomto kole se o to postaraly Simča Válová a Klárka Vlasáková. Pro obě to byl první start  a obě byly velmi spokojeny se svým výkonem. Simča 1.18 a Klárka 1.15, před zahájením této disciplíny prohlásila, že skočí základ /1.03/a víc nedá  a jak to dopadlo, určitě bude hodně překvapen i trenér /Pavel Mácha/dodala. Družstvo děvčat skončilo až na 7. místě, ale stále je to o tom, že se jich do závodu schází málo, dobré výkony tam jsou.

Naše družstvo je opravdu dobrá parta, všichni si vzájemně fandí, přeji si dobré výsledky, ale jedna výtka tu je, a to štafety, to je pro nás nejslabší disciplína a vlastně je to jen o předávkách, rychlost tu je!!! Určitě se na ně při tréninku více zaměříme.

Závěrem děkuji naší skupině za vzornou reprezentaci oddílu, rodičům, kteří přišli a podpořili nejen své děti, mamince Luboše, která rozdávala medaile v podobě zmrzliny a také počasí, které vydrželo a ani nekáplo.