AC Praha 1890

Máme nový tartan!!!

výsledky     foto

Trojutkání přípravek

V roce 2015 vznikla na popud neexistence závodů pro nejmladší atlety v rámci Prahy 8 a 9 soutěž o Pohár přípravek, tedy mladých atletů, pro které ještě v rámci Prahy neexistuje soutěž družstev a jedinými závody, kterých se mohou účastnit, jsou veřejné závody. Myšlenky na uspořádání takových závodů se ujal největší klub v této oblasti AC Sparta Praha. Celý seriál zahrnoval vždy 3 závody pro starší i mladší přípravku a účastnily se jej atletické kluby Prahy 8 a 9, kromě Sparty, ještě Atletika Človíček, Sokol Horní Počernice, AC Praha 1890, ŠAK Novoborská a AŠK Mazurská. V letošním roce se Sparta své aktivity z neznámých důvodů vzdala, proto se 3 posledně jmenované kluby domluvily a v po 12. 6. uspořádalo AC Praha 1890 na svém čerstvě rekonstruovaném stadionu utkání určené právě nejmenším z těchto atletických oddílů.

Na stadionu se v teplé a poměrně větrné odpoledne sešlo cca 90 mladých atletů AC Praha 1890, ŠAK Novoborská a AŠK Mazurská, aby poměřili síly v disciplínách 60 m sprint, skok daleký a hod kriketovým míčkem, a to v kategorii věkově starších (2006-2007) a mladších (2008 a mladší) přípravek, ještě dále dělené na chlapce a dívky. Zejména v hodu kriketovým míčkem byly k vidění velmi hodnotné výkony, které by obstály i v kategorii mladšího žactva. Celý program zakončily smíšené štafety na 4x250 m. Určitě nešlo o předvedené výkony, přesto byli na závěr vyhlášeni ti nejúspěšnější v jednotlivých kategoriích. Nikdo nezůstal smutný, nakonec měl každý při odchodu domů zalepenou pusu od cukru z tvarohových a povidlových buchet, které pro mladé atlety napekl AC Praha 1890.

Věříme, že se závody mladým atletům, jejich trenérům i povzbuzujícím rodičům líbili a těšíme se na pokračování v září, tentokrát na některém z výše položených atletických stadiónů na Praze 8 či 9.

Pavel Šára 


  

 

 Komentáře

přidat

1cuv72
br3h90(at)gmail(dot)com http://Paicteptnat.com
24.6.2017
Paicteptnat
5hg2bqeqv8974lzr7l

zpět