výsledky     body     zpravodaj      foto AZ     foto

Družstvo mladšího žactva závodilo doma

3. kolo Městského přeboru družstev mladšího žactva se konalo u nás na domácí půdě za velmi pěkného počasí 23.5.2023. Naše účast byla opět početná, ale samozřejmě rezervy ještě jsou, hlavně v docházce chlapců na závody. Opět bylo 20 startujících, 14 žákyň a 6 žáků. Fanouškovská základna byla velmi početná, skvěla fandila a někteří také pomáhali s organizací závodů. Děkujeme.

Toto kolo se nám celkem povedlo a opět začnu štafetami, které jsou smíšené. Měli jsme 6 chlapců a proto mohly běžet 3 štafety, což bylo moc fajn. Nejrychlejší byla štafeta v podání L.Maštalířové-V. Konopáska-M.Kadlece-B Jankotové /předávky tentokrát vyšly velmi dobře/a byly první body za místo 16. – 9 b. A ještě 1 bod přidala štafeta ve složení M. Gondek-Š.Dobeš-A. Hladůvková-M. Forejtová.

A pak už byly na řadě jednotlivé disciplíny dvojbojů. Nejvíce bodů vyskákal a vyběhal Vojta Konopásek, který byl 4. ve výšce, v pěkném osobáku 130 a k tomu opět 4. místo, ale v běhu na 60 m, ale také osobák a výborných 42 bodů. V minulém kole získal 40 b., také nejvíce z našeho týmu. Moc gratulujeme. Na druhém místě v počtu bodů byla velmi šikovná Linda Maštalířová, bodů bylo 33 a k tomu velmi pěkné výkony v dálce 4.09 m – 7. místo a velmi slušné překážky na 60 m za 12.18 a 10. místo. Jen o bodík méně měl Martin Kadlec 32, také si doběhl pro 7.místo v běhu na 150 m a bodíky přidal v kouli za 11. místo, ačkoliv to není vůbec jeho disciplína, moc chválím, také osobáčky. Výborně zabojovala a zabodovala Anetka Hladůvková v kriketu, vyházela velmi hezký osobák 35.20 m a bylo za to úžasné 6.místo a bodovala i v běhu na 800 m, v osobáku 3:10,17 – 16. a celkem 28 b. Barča Jankotová naše nejlepší běžkyně byla 11. na 800 m časem 3:05,40, samozřejmě osobák a 14 b.  Šíma Dobeš, který trénuje zatím v přípravce a do mladšího žactva nastoupí až v říjnu, posílil náš tým a to velmi parádně. V kriketu vybojoval 9.místo, výkon 29.31 m a na 800 m 14. místo za čas 3:08.05 a 28 bodů – super Šímo. Moc rádi Tě uvidíme v dalších závodech mladšího žactva.

Další body v tomto kole, které družstvu pomohly k 8. místu vybojovali: Páťa Nemčeková, Terka Hersanová, Kristýnka Janderová, Anička Kautská, Matěj Jandera a Míša Gondek.

Poslední kolo před prázdninami se bude konat 22.6.2023 a my se opět budeme těšit na naše mladé závodníky a jejich výkony.

Přebor Prahy jednotlivců se koná 14. a 15.6.2023, kam technický delegát bude vybírat ty nejlepší z Prahy, v jednotlivých disciplínách bude pouze určitý počet startujících a já pevně věřím, že i z naší skupiny tam budeme mít své zastoupení. Včas dám vědět, kdo byl vybrán.