výsledky     foto EM     foto AZ    foto LK

Mladší žactvo závodilo doma

2. kolo kvalifikace přeboru Prahy družstev  mladšího žactva se odehrávalo u nás na stadiónku AC PRAHA 1890  ve čtvrtek 17.5.2018. Po přespolním běhu na nás čekaly atletické dvojboje.  Na domácí půdě se nás sešlo 17/může nastoupit až 24/. Chlapci v počtu 10 si vedli opravdu výborně, podle předběžných výsledků, ale bez započítání štafet, obsadili neuvěřitelné 1. místo – velká gratulace.

Děvčat bylo pouze 7, a to se pak špatně nasazují jednotlivé dvojboje. V každé disciplíně  totiž bodují vždy 2 nejlepší závodníci nebo závodnice z oddílu a to až do 24. místa. I když se děvčata opět moc snažila a bojovala o co nejlepší výkony a umístění, je z toho pouze 6. místo.

Náš nejlepší závodník byl opět vynikající Kryštof Uchytil, získal opět  2. místo tentokrát z běhu na 800 m /v přespolním běhu 2. místo/, s velmi dobrým časem 2:44,25,  AC  měla vždy výborné běžce – tak, jen tak dál.

Velmi mile nás překvapil Honza Melč v hodu kriketovým  míčkem, obsadil krásné 3. místo a výkon 41,34 m je super. O  další překvapení u nás nebyla nouze, to co předvedli Jenda Lebeda a Ondra Kohl ve výšce byla paráda. Ondra je hlavně dobrý běžec, ale, že umí skákat i dobře do výšky, to vím již od loňska. Vloni 1.15 m a letos zlepšení na 1.17 m  a k tomu 5. místo-výborně. Jenda skákal poprvé závodně výšku a jeho výkon 1.17 m zasluhuje velkou pochvalu, bylo z toho 6. místo a pro výborné 4. místo si doběhl ve sprintu na 60 m. Další zlepšení zaznamenal Vláďa Pravenec na 60 m př. 12,30 – 6. místo, a v dálce 3.89 m – 5. místo. 6. místo ještě přidal  Jáchym Rys ve vrhu koulí, který se také zlepšíl proti loňsku o více, jak 1 m. Je třeba také pochválit Lukyho Michetschlägera teprve  r. 2007 nebál se nastoupit na překážky-není to jednoduchá disciplína a zvládl je dobře i po technické stránce a k tomu dálka v novém osobáčku. Další důležité body získali Vojta Ptáček a  Patrik Melč – děkujeme. _

Z děvčat byla zase nejlepší Táňa Rezková, také velmi dobrá běžkyně o čemž svědčí krásné 5. místo v běhu na 800 m  a vylepšený osobní rekord  - 3:00.36. Další body získala v hodu míčkem – 7. místo a zlepšení osobáku o 6 m.  Simča Válová byla 2 x 8, v běhu na 800 m a v hodu míčkem. A překvapení opět ve výšce v podání Domči Barratt výkonem 1.12 m, také její premiéra a tak, jak jsem to sledovala určitě má na vyšší výšky. Další důležité body získaly Bára Šindelářová, Zuzka Wolfová, Žanetka Bartáková a Klárka Vlasáková – děvčata děkujeme.

Za celé družstvo nejvíce bodovali  z chlapců Kryštof Uchytil a Jenda Lebeda – oba 40 bodů a z děvčat Táňa Rezková 38 bodů. Nejvíce je možné získat 48 bodů.

Začátek závodu patřil smíšeným štafetám na 4 x 60 m, postavily jsem 3 štafety /maximum jsou 4 štafety- chyběla nám právě 8. závodnice/. Zde nevím správné bodování, ale opět se dozvím později. Nejrychlejší naše štafeta byla v podání: Vojta Ptáček, Simča Válová, Táňa Rezková a Ondra Kohl.

Všem  mladým atletům a atletkám moc děkuji za výbornou reprezentaci oddílu v domácím prostředí a budu se těšit na naše další závodníky a závodnice, kteří se zapojí do této soutěže.